Поблизу Львова відеокамери зафіксували зграю вовків
- Вівторок, 06 лютого 2024
Все частіше на Львівщині бачать вовків. А нещодавно їх виявили неподалік Львова, не території Малехівського лісу. Якщо місцеві мешканці від такої новини не в захопленні, то лісівники кажуть, що явище цілком прогнозоване, адже в Україні збільшилась кількість дичини, а вовкам є що їсти.
Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».
На відео, яке зафільмувала одна із камер помешкання в селі Малехів, видно, що у лісі розгулює зграя вовків. Нарахували їх більше десятка. Сіроманці нікого не чіпали, а рухались у потрібному їм напрямку. Місцеві мешканці наживо чотирилапих не бачили, але мороз по шкірі пішов, коли побачили відео у соцмережах.
«Лисиць, косуль бачив, а вовків – ще ні, слава Богу. Полювання заборонене, тому все можливо. Це нормальні речі», – говорить один із місцевих жителів.
«Люди, які живуть під лісом, скидають відео з вовками. Боїмося, але виходу нема, жити треба далі», – додає інший мешканець.
У Західному міжрегіональному управлінні лісового господарства побаченому у малехівському лісі не здивовані. Кажуть, що через заборону полювання у воєнний час на малу звірину, косуль та кабанів, а це потенційна їжа для вовків, побільшало. Відтак, сіроманців також розвелось чимало.
«Ще два десятиліття тому побачити вовка у мисливських угіддях Львівщини було дуже великою рідкістю. Популяція вовка на той час складала десь 60 голів максимум. І вона концентрувалась, здебільшого в Карпатському регіоні нашої області. Станом на початок січня минулого року в області обліковувалось 214 голів вовка», – говорить керівник Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека.
Крім того, все частіше на Львівщину зазирають і шакали. Це вид родини псових. Через зміну клімату, а саме потепління на заході, шакали почали до нас мігрувати з південних областей України.
Щоправда, лісівники кажуть, що хвилюватись через надмірну кількість вовків, лисиць чи появу шакалів, не варто. Популяцію хижаків контролюють користувачі мисливських угідь.
«В минулому році було добуто понад 900 голів лисиці і 32 голови вовка. В цьому році протягом січня – приблизно 30 голів лисиці і 5 голів вовка», – додає Анатолій Дейнека.
Новини
- Сьогодні
- 22 Грудня
- 21 Грудня
- Більше новин