Все, що відбувається на полі бої, це про вироблення сильної позиції на майбутніх мирних переговорах – військовий експерт

скриншот з програми «Першого Західного»

Напередодні візиту до Китаю російський диктатор Володимир Путін знову заговорив про мирні переговори і «гарантії безпеки» для РФ.  В інтерв’ю китайському інформаційному агентству Сіньхуа, він сказав, що хоче «всеосяжного, стійкого та справедливого врегулювання конфлікту мирними засобами».

Мирні переговори, справді, можливі, оскільки немає воєн, які не закінчуються якимось документом, навіть, якщо війна офіційно не припинена. Так вважає військовий аналітик Петро Черник.

Про це він заявив у програмі «АНТИтокШОУ» на «Першому Західному».

«Ця війна конче закінчиться якимось документом. Ми розуміємо, що ми приречені жити з ними поряд. Якщо умовно ми би програли – нам влаштують геноцид. Якщо вони програють – їх ніхто геноциду влаштовувати не буде. А отже вони наші сусіди. Питання лише в тому, в якій точці і за яких обставин цей документ народиться. Мій особистий погляд – процес пошуку формули почнеться у Швейцарії. Але цей шлях буде дуже і дуже довгий», – вважає Петро Черник.

Він навів історичні паралелі з американською війною з талібами, яка тривала 20 років. Вони рік сиділи за столом переговорів, поки все не обговорили. Експерт впевнений, що і російсько-українську формулу буде знайдено. Важливо, щоб український переговорний статус з позиції сили булв значно кращим, аніж в росіян.

Черник погоджується, що всі військові дії, які зараз відбуваються, це про утвердження переговорної позиції на переговорах.

«Тепер – так. Вони не реалізували стратегічного завдання – ліквідувати нашу українську державність і вони – у геополітичній пастці. Вони усвідомлюють у далекому стратегічному контексті вони програють, перепочинок їх потрібен більше, ніж нам.

Тут є дуже важливий нюанс щодо того, що Путін зрефлексував саме зараз. Пам’ятаємо фундаментальне правило воєнних перемовин – про перемир’я просить слабкий», – наголошує військовий аналітик.

оренда квартири Львів

Новини