Втратити Часів Яр – небезпечно, бо далі тримати оборону буде важче – Олексій Гетьман

Фото: ЗСУ

Критична ситуація біля Часового Яру. Вище воєнне керівництво Росії поставило завдання своїм військам захопити Часів Яр до 9 травня. Про це повідомив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. Тому з метою адекватного реагування на дії противника були вжиті заходи щодо суттєвого посилення бригад боєприпасами, дронами, засобами РЕБ.

Про те, чи мають шанс росіяни захопити Часів Яр до 9 травня, в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» розповів військовий аналітик та ветеран російсько-української війни  Олексій Гетьман.

«Росіяни припинили підлаштовуватись під якісь сакральні дати, бо ми краще готуємось до цього і вони це розуміють, тому припинили. Хоча 9 травня – в них сакральна дата. І якщо цей наказ дасть Путін, то вони не будуть шкодувати ні людей, ні техніку. Їм простіше покласти тисячі життів, ніж не виконати наказ їхнього фюрера. Тому, можливо, будуть застосовуватись потужні атаки, погода дозволяє застосовувати важку техніку, що вони вже почали робити. Ну і знову, я думаю, вони будуть використовувати авіацію, скидувати важкі бомби – ФАБи, КАБи»,  вважає Олексій Гетьман.

Наразі Україна в Часовому Яру тримає панівну висоту. Далі, за 13 км, за словами експерта, знаходиться Костянтинівка, куди дуже хочуть потрапити росіяни, бо там знаходиться залізничний хаб. Залізницею можна привозити техніку, паливно-мастильні матеріали, тому ворог буде всіляко намагатись захопити це місце.

«Це небезпечно втратити Часів Яр. Бо навколо – не панівні висоти і там тримати оборону буде важче. Військове керівництво це розуміє, тому додали туди ще снаряди для артилерії, начебто підтягнуті додаткові резерви.

Я б не ставив питання: вдасться чи не вдасться захопити Часів Яр до 9 травня. Бо виглядає, що ми, начебто, вже змирились з тим, що його  захоплять, тільки не можемо визначитись з датою. Ні. Давайте ставити питання: зможуть чи не зможуть», – наголошує ветеран.

оренда квартири Львів

Новини