На Львівщині працює ініціатива «Опліч», яка допомагає розвиватись місцевому та релокованому бізнесу

Фото: ЛРПЗ Опліч

Німці та данці допомагають українцям розвивати бізнес. Завдяки донорам та львівському регіональному партнерству зайнятості «Опліч» вдалося допомогти підприємцям, зокрема, і релокованим на суму майже чверть мільйона доларів, а понад сотня людей знайшла роботу.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Ольга Ушакова – одна із комерційних директорок панчішної фабрики. До війни її підприємство успішно працювало в Рубіжному. Після повномасштабного вторгнення росіяни розбомбили фабрику із устаткуванням на декілька мільйонів доларів та кредитними зобов’язаннями на 11 мільйонів гривень. Частині колективу довелося релокуватись на захід і починати все спочатку. У Львові панчішне підприємство працює вже 2 роки.

«Відновлювали ми своє виробництво з 17 працівників. Зараз у нас вже 66 людей. Ми отримали від  «Опліч» грант у розмірі 10 тисяч євро. І завдяки цьому ми закупили нове італійське технологічне обладнання», – розповідає комерційна директорка панчішної фабрики Ольга Ушакова.

Ольга Ушакова, скриншот з відео «Першого Західного»

Маргарита Тютюнник гран від партнерства зайнятості «Опліч» не отримувала, але її проконсультували стосовно ведення бізнесу. Жінка приїхала із Запоріжжя і займається зефірною флористикою.

«Це натуральний зефір. Я працюю тільки на альбуміні, не на живому білку. Він є абсолютно безпечний. Альбумін – це пастеризований білок, тому його можна вживати і дітям, і дорослим», – зазначає підприємиця Маргарита Тютюнник.

Фінансову допомогу підприємствам надають партнери з Данії та Німеччини.

«Ми надали грантових програм більше, як на 23 млн грн. 250 тисяч доларів – для  великого бізнесу і 90 тисяч доларів для стартапів», – говорить голова ГО «Центр «Жіночі перспективи» Любов Максимович.

Таку співпрацю між підприємцями та грантодавцями оцінили у Львівській обласній військовій адміністрації.

«Нам вдалося зробити гарну цифрову платформу, де ми зібрали всі програми від донорів: від обласної, міської влади і від інших виконавчих органів, де бізнес може швиденько клікнути і знайти інформацію», – говорить керівник департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда.

оренда квартири Львів

Новини