Випускникам закладів профтехосвіти гарантуємо працевлаштування – управлінець Львівської ОВА

Фото: zoda.gov.ua

Лише 22- 25% українських випускників шкіл вступають у заклади профтехосвіти. В Міносвіти вважають, що ця кількість має зрости до 50%. Для цього планують багато новацій. Одну з них випробовують вже цього року. Випускникам шкіл, зокрема, в заклади профтехосвіти дозволили подавати документи в електронній формі.

Про новації в профтехосвіті в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» розповів начальник відділу інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти і науки, професійної освіти Львівської ОВА Іван Пикус.

«Міністерство ініціювало електронний вступ в закладах профтехосвіти. Вступна кампанія стартувала вже з 1 липня. В цілому цей процес приймальні комісії вже забезпечують. Подаються і паперові копії, і електронний вступ. На практиці це виглядає так, що кожен охочий з гаджету, телефону зайти і зареєструватись в системі «Єдебо». Для цього потрібна активна електронна пошта, куди надійде код підтвердження. Далі потрібно буде зареєструватись та заповнити аплікаційну форму і надіслати», – пояснює Іван Пикус.

 Далі програма запропонує вступнику для вибору конкурсні пропозиції навчальних закладів.  Подавати документи можна і у звичайний спосіб через приймальні комісії.

За словами посадовця, обсяги регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів та фахових молодших бакалаврів у закладах професійно-технічної освіти області визначає Регіональна рада, що діє при Львівській ОВА. Цього року вона затвердила 10 044 місць.

Пріоритетами цьогорічного регіонального замовлення  і є машинобудування та будівельні спеціальності.

«Галузь машинобудування є широкою і на сьогодні тут є затребувані професії, як наприклад, слюсар колісних, а по суті, це працівник станції техобслуговування. Сьогодні це топова професія. При формуванні замовлення ми враховуємо і новини з оборонного сектора, харчової галузі, від релокованого бізнесу. Ми маємо з ними співпрацю і там є металообробка. Нам підказує департамент економіки через свої прогнози розвитку підприємств», – зазначає Іван Пикус.

За його словами, для учнів закладів профтехосвіти управління освіти гарантує стипендію, безкоштовне проживання та обов’язкове працевлаштування після закінчення навчання.

оренда квартири Львів

Новини