Витрати, які не впливають на обороноздатність України, зараз варто відкласти – Святослав Літинський

Фото: С. Літинський, Facebook

Обмежити некритичні витрати задля обороноздатності. Таку електронну петицію на сайті Кабінету міністрів створив волонтер та львівський громадський активіст Святослав Літинський. Він вимагає відкласти всі некритичні витрати на період після війни та скерувати вивільнені гроші на оборонні потреби. На сьогодні цю петицію підписали вже 18 тисяч осіб.

Про мету створення такого звернення Святослав Літинський розповів в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному».

«В нас в державі йде війна. Військові постійно до кожного з нас, через посередників,волонтерів чи напряму звертаються і говорять, що їм дуже бракує дронів на лінії зіткнення, автомобілів за 20-30 км від лінії зіткнення, оскільки військові розосереджені, щоб були менші втрати. Держава заохочує волонтерів допомагати, бо сама не може покрити ці потреби, бо не готувалась. І з початком повномасштабного вторгнення багато волонтерів закрили деякі потреби своїми особистими грошима. Тобто, люди відмовляються від власних потреб, і власні гроші і допомагають армії», – каже Святослав Літинський.

За його словами, коли він аналізує свої обмеження задля допомоги армії і водночас великі плани державних чи місцевих органів влади будувати дороги, стадіони, спорткомплекси за наші ж гроші, то починається демотивація.

Скриншот з відео «Першого Західного»

«Під час воєнного часу ми маємо державою визначити пріоритетність витрат. Ми не можемо бюджет розвитку використовувати так, як ми його використовували до війни. Навіть загальнодержавні плани, як от Музей Голодомору, який є надзвичайно потрібний, але під час війни він не дасть результати за місяць, за два, а за 3-5 років, коли ми зрозуміємо, що ми не Росія. За ці 500 млн грн. ми можемо купити 20 тисяч Fpv-дронів купити, завдяки чому врятуємо мінімум 10 тисяч наших життів», – пояснює волонтер.

На його думку, уряд мав би внести законопроект, який мав би регламентувати такі витрати, які не впливають на обороноздатність держави. Але перед тим він закликає підписати його петицію.

оренда квартири Львів

Новини