«Взаємопідтримка і взаємодопомога» – скільки у Львові та області «Пунктів незламності»
- Четвер, 08 грудня 2022
На противагу ракетним обстрілам і бажанню занурити українців в темряву і холод, по усій країні розгорнуто «Пункти незламності». Чому така назва, де вони розташовані у Львові і області, яку допомогу там можуть отримати люди – перший заступник голови Львівської ОВА Андрій Годик, в.о. директора департаменту гуманітарної політики ЛМР Євген Бойко та речник ДСНС Львівщини Віталій Туровцев.
«За найкризовішої ситуації зможемо розгорнути близько тисячі пунктів» – Євген Бойко
– Чому їх назвали «Пунктами незламності»? Де вони розташовуватимуться?
– Це значно більше ніж просто пункт обігріву. Ця назва має психологічний вплив, посил для громади. «Пункт незламності» включає в себе і функції пункту обігріву, і можливість зарядити телефони та ґаджети, зв’язатися з рідними чи дізнатися найсвіжіші новини, коли відсутній зв’язок і інтернет.
Такі пункти повинні бути усюди, бо ситуація є надскладною – розуміємо, що може бути довготривале відключення тепла, електроенергії, зв’язку і усього, що з ними пов’язано. Тому ми почали їх створювати заздалегідь. Три місяці розпочали роботу над забезпеченням функціонування з допомогою альтернативних джерел палива. Зокрема в місті, за повної відсутності електроенергії, вода може подаватися до перших поверхів висотних будинків. Також вдалося підготували чимало інших важливих речей, які можуть працювати автономно.
Якщо говорити конкретно про «Пункти незламності», то у Львові передбачено три черги їх залучення за напрацьованими протоколами. Станом на зараз, працює перша черга – це 20 пунктів, де є альтернативне джерело енергії, мешканці можуть прийти зарядити телефони і ґаджети, посидіти в теплі і попити чаю чи кави, зайти в інтернет. Йдеться про приміщення усіх райадміністрацій і культурних центрів. За повної відсутності електроенергії протягом 24 годин – запрацює друга черга, протокол, згідно якого ми розгорнемо близько 200 пунктів обігріву. Йдеться про заклади освіти, культури та інші комунальні установи. Там створені усі умови і можливості, щоб люди перебували в теплі. Третій протокол задіюється тоді, коли протягом довшого часу відсутні електроенергія, газ і тепло – це ще близько 800 таких пунктів. Тут будуть тепло, вода, гарячі напої та їжа (за можливості), освітлення, аптечки, мобільний зв’язок, інтернет, можливість зарядити мобільні телефони. Серед них і пункти обігріву в багатьох ОСББ. Тобто, загалом у Львові за найбільш кризової ситуації може бути розгорнено близько тисячі пунктів. Однак ми запропонували ще додаткові варіанти для громади нашого міста. На виконкомі прийняли рішення, яким компенсуємо підприємствам харчування, кафе, ресторанам 50% вартості на купівлю генератора, якщо ці заклади будуть надавати послуги обігріву і зарядження. Також «Нова пошта» повідомила, що забезпечує свої відділення генераторами, тож і там можна буде зарядити телефон. Наразі у Львові є уже таких 52 відділення.
Львів є самодостатнім містом і прикладом стало те, як нам на початку війни вдалося прийняти велику кількість переселенців. Впевнені в тому, що місто і за такої ситуації, яка загрожує, може само організуватися, переконані, що таких пунктів буде щораз більше. Вони будуть відкриватися як в приватних, так і в комунальних установах, в АЗС та в інших місцях, щоб протистояти усім випробуванням.
– Якщо людина мусить виконувати свої обов’язки, а в неї немає ні інтернету, ні електрики, чи може вона там працювати?
– Уже маємо такий досвід. Працівники ІТ-сфери приходили в наші пункти обігріву і працювали.
– Якщо немає як обігрітися впродовж довшого часу, чи люди (перш за усе, матері з маленькими дітьми, старші люди) можуть там пересидіти вночі?
– Звісно, що так. Пункти вдосконалюються і покращуються.
– З яких джерел люди можуть довідатися, де саме розташовані найближчі до їхнього помешкання «Пункти незламності»?
– Інформацію можна знайти на сайті nezlamnist.gov.ua (безпосередньо Львів – https://city-adm.lviv.ua/nezlamnist). Що ж стосується тих людей, які не користуються інтернетом, то зараз ми працюємо над тим, щоб додаткову інформацію про ці пункти розміщувати на дошках оголошень житлових будинків. Зокрема, в під’їздах можна буде знайти інформацію, куди саме мешканці, у разі критичної ситуації, зможуть звернутися, – вказані адреси і стаціонарні номери телефонів.
Дізнатися час та умови, за якими працюють пункти обігріву, можна також за телефоном: 050 555 44 61 або на «Гарячій лінії» міста: 15 80.
Адреси пунктів обігріву першої хвилі у Львові (уже працюють):
Сихівська районна адміністрація, проспект Червоної калини, 66;
ЛКП «Житловик-С», проспект Червоної калини, 38;
Залізнична районна адміністрація, вул. Виговського, 34;
ЛКП «Левандівка», вул. Широка, 86б;
Галицька районна адміністрація, вул. Ліста, 1;
ЛКП «Старий Львів», вул. Сербська, 13;
Франківська районна адміністрація, вул. генерала Чупринки, 85;
ЛКП «Магістральне», вул. Софії Корбут, 85;
Личаківська районна адміністрація, вул. Костя Левицького, 67;
ЛКП «Господар», вул. Пасічна, 49;
Шевченківська районна адміністрація, вул. Липинського, 11;
ЛКП «Балатон-409», вул. Мазепи, 11;
Центр обліку і нічного перебування бездомних осіб, вул. Кирилівська, 3а;
Міський палац культури імені Гната Хоткевича, вул. Кушевича, 1;
ЛКП «Культурно-освітній центр імені Олександра Довженка», проспект Червоної калини, 81;
ЛКП «Львівський кіноцентр», вул. Володимира Великого, 18 (14а);
ЛКП «Супутник», вул. Повітряна, 20;
Академічний драматичний театр імені Лесі Українки, вул. Городоцька, 36.
Також «Пункти незламності» передбачені в управліннях і відділках поліції, і в них можна буде отримати усю необхідну допомогу. Зокрема:
Галицький відділ поліції – вул. Мартовича, 2;
ГУНП у Львівській області – пл. Григоренка, 3;
Залізничний відділ поліції – вул. Чернівецька, 2;
Сихівський відділ поліції – проспект Червоної калини, 66;
відділення поліції на станції Львів Залізничного відділу поліції – вул. Чернівецька, 2;
Франківський відділ поліції – вул. Чупринки, 65;
Личаківський відділ поліції – вул. Романчука, 18;
Франківський відділ поліції – вул. Чупринки, 65;
Личаківський відділ поліції – вул. Романчука, 18;
Шевченківський відділ поліції – вул. А. Кучера, 5.
У Львові пункти обігріву працюватимуть і в деяких відділеннях банків:
Вул. Широка, 68а (відділення ПриватБанку);
Проспект Чорновола, 95 (відділення ПриватБанку);
Вул. Шевченка, 358 (ПриватБанк);
Вул. Русових, 11 (ПриватБанк);
Вул. Генерала Чупринки, 36 (ПриватБанк);
Вул. Личаківська, 8 (ПриватБанк);
Вул. Пекарська, 30 (ПриватБанк);
Вул. Джорджа Вашингтона, 5-5а (ПриватБанк);
Проспект Червоної калини, 66а (ПриватБанк).
Також пункти незламності розгортаються на базі підрозділів ДСНС Львівщини.
«Люди повинні допомогати одне одному» – Віталій Туровцев
Пункти, які створюються з допомогою Державної служби надзвичайних ситуацій, поділяються на стаціонарні і мобільні. Стаціонарні пункти, де люди можуть зігрітися, зарядити свої телефони, ґаджети, скористатися Wi-Fi і мобільним зв’язком – розташовані в кожному підрозділі Служби. Таких локацій в чергових частинах підрозділів ДСНС області на Львівщині є 56.
У Львові вони розташовані:
Вул. Володимира Великого, 56 (пожежно-рятувальна частина);
Вул. Козельницька, 9 (пожежно-рятувальна частина);
Вул. Вулецька, 11 (пожежно-рятувальна частина);
Вул. Хуторівка, 28 (дитяча школа мистецтв №5);
Вул. Глінки, 1а (художня школа імені Олекси Новаківського);
Вул. Коперника, 27 (хорова школа «Дударик»);
Вул. Замарстинівська, 219 (музична школа №3);
Вул. Симоненка, 5 (мобільний пункт ДСНС);
Проспект Шевченка, 24 (пункт видачі «Розетка»);
Вул. Володимира Великого, 18 (пункт видачі «Розетка»);
Вул. Кульпарківська, 226а (пункт видачі «Розетка»);
Проспект Червоної калини, 36 (пункт видачі «Розетка»).
Також є пересувні мобільні «Пункти Незламності». Таких – 12 по області, два з них розташовані у Львові: біля центру Довженка, на Сихові і на вулиці Симоненка (поблизу церкви) і, фактично, по одному пункту в кожному районному центрі. Аби дізнатися, де саме вони розташовані, необхідно зайти на сайт. Ті ж, хто не користується інтернетом можуть зателефонувати до нас на Гарячу лінію. Але хочу попередити варто про це поцікавитися вже зараз, бо потім може не бути зв’язку.
Органи місцевої влади також інформуватимуть людей листівками у під’їздах багатоповерхівок та громадських місцях. У разі потреби можна звернутися до рідних та сусідів. Люди повинні допомагати одне одному, взаємопідтримка і взаємодопомога – у цьому суть нашої незламності.
Мобільні пункти, як і стаціонарні обладнані обігрівом, зв’язком, там можна попити каву чи чаю. Погрітися. Є в таких пунктах і інформаційне наповнення, у першу чергу – радіоприймачі.
В разі критичної ситуації передбачено розгортання додаткових мобільних пунктів обігріву, для чого використовуватимуться і стаціонарні будівлі.
«Об’єкти, які можуть і собі дати раду, і іншим – допомогти» – Андрій Годик
– «Пунктів незламності», створених на базі об’єктів державної та комунальної власності на Львівщині наразі є 246. Інформацію про них можна знайти на сайті і вони вже зараз надають необхідну допомогу. Львівська ОВА координує розгортання цих пунктів. Ситуація з ними динамічна, їх кількість зростає. Але основне, щоб було забезпечення цих пунктів. Зокрема, йдеться генератори та альтернативне опалення.
До числа таких пунктів входять школи на альтернативному опаленні та інші, вже існуючі об’єкти, які при знеструмленні можуть і собі дати раду, і іншим допомогти. Задля забезпечення водою, харчами, аптечками та іншим, вони співпрацюють з волонтерами та громадськими організаціями.
Рекомендуємо усім заздалегідь цікавитися розташуванням таких пунктів – знаходити їхні координати в інтернеті, а потім реально подивитися, де вони є. Ми дали доручення місцевим органам влади, військовим адміністраціям, місцевому самоврядуванню, сільським, селищним радам, щоб вони забезпечили інформування населення.
Якщо ж довгий час не буде електропостачання, газу, тепла та зв’язку про «Пункти незламності» людей додатково інформуватимуть. Ми незламна нація і вистоїмо навіть перед такими викликами, які загрожують сьогодні.
Розмовляла Наталка Сохан
Новини
- Сьогодні
- 22 Грудня
- 21 Грудня
- Більше новин