Я бачу багато слабкості серед наших партнерів – Марченко про допомогу Україні

Фото: ЕП

Україні стає все важче отримати фінансову підтримку, оскільки увага ключових країн-донорів зосереджується на майбутніх виборах.

Про це сказав міністр фінансів України Сергій Марченко в інтерв’ю Reuters, пише Економічна правда.

«Я бачу велику втому, я бачу багато слабкості серед наших партнерів, вони хотіли б забути про війну, але війна все ще триває», – сказав Марченко в кулуарах Міжнародного валютного фонду та засідання Світового банку в Марракеші.

За його словами, Україна зараз докладає вдвічі більше зусиль, щоб переконати партнерів надати підтримку, порівняно з останніми щорічними зустрічами у квітні.

Марченко додав, що «геополітичні зміни та внутрішній політичний контекст у різних країнах» зменшують бажання урядів підтримувати Україну, згадавши про вибори, заплановані в США та Європейському Союзі наступного року.

«Ми вже маємо певні зобов’язання, як-от 5,4 млрд дол за програмою МВФ, і ми очікуємо зобов’язань від Японії та Великої Британії, і, звичайно, ми покладаємося на наших ключових партнерів і союзників – США та Європейський Союз», – сказав міністр фінансів.

Зазначається, що ЄС працює над пакетом допомоги Україні на 50 млрд євро на 2024-2027 роки.

Міністр додав, що економіка України має зрости на 5% у 2024 році. Крім того, достатні запаси газу на зиму повинні захистити економіку від потенційного зростання цін.

Нагадаємо, від початку великої війни країн G7 спрямували до держбюджету майже 33 млрд доларів, що є більш ніж половина всього зовнішнього фінансування за цей період.

оренда квартири Львів

Новини