Як «Львівська Політехніка» відновлюється після ракетного удару по Львову – посадовець університету

Фото: НУ «ЛП»

1079 вікон та 363 дверей. В університеті «Львівська Політехніка» підрахували збитки, які принесла навчальному закладу ракетна атака 6 липня у Львові. Загалом від вибухової хвилі постраждало 11 гуртожитків.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному»  розповів заступник директора студмістечка Національного університету «Львівська політехніка» Богдан Поліщук.

«Три гуртожитки знаходились в безпосередній близькості. Дякувати Богові, вони постраждали тільки від вибухової хвилі, а не прямого влучання. Ці вібрації зруйнували всі вікна, пішли руйнування по внутрішніх стінах, пішли тріщини, які нам треба буде ремонтувати. Постраждав також реманент, постільна білизна, меблі. Але це другорядне. Наразі основне – вікна, двері. Нам треба якнайшвидше гуртожитки відремонтувати до 1 вересня,  оскільки ми виходимо на очне навчання», – сказав представник університету.

За його словами, через те, що сесія вже закінчилась і студенти роз’їхались, гуртожитки були завантажені лише на одну третину. Однак, після ракетного удару приблизно 1,5 тисячі студентів з постраждалих приміщень таки довелось переселити. 

Щоб якнайшвидше відремонтували пошкодженні гуртожитки, університет змушений був оголосити збір коштів на відновлення студентських будівель.

«Нам допомогли міжнародні організації, небайдужі політехніки, які  пам’ятають свої роки навчання і проживання у гуртожитках. Від органів місцевого самоврядування ми отримали консультацію які міжнародні фонди і організації нам можуть допомогти з питанням капітальнішого відновлення.  Станом на зараз з ними проводяться консультації, перемовини», – говорить Богдан Поліщук.

Але він наголошує, що оскільки мова йде про великий об’єм фінансування, то навряд чи міжнародна організація чи бізнес візьмуться за оплату повністю всього відновлення. Тому він не зовсім впевнений, що гуртожитки на 100% вдасться все відновити до 1 вересня.

оренда квартири Львів

Новини