Як оголошували вирок коригувальнику вогню по Яворівському полігону Косторному. Репортаж із зали суду

Фото: ТРК Перший Західний

15 років із конфіскацією особистого майна. У Львові оголосили вирок коригувальнику російських ракетних ударів по Яворівському полігону. Галицький районний суд визнав 73-річного Олександра Косторного винним у державній зраді.

Про те, як оголошували вирок, йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Перед тим, як суддя пішов у нарадчу кімнату, колишньому майору КДБ Олександру Косторному надали останнє слово. Говорив він більш, ніж 1,5 години. І майже увесь час російською. Своєї провини не визнав. Натомість скаржився на стан здоров’я та умови утримання.

Ще година очікування, поки суддя приймає рішення і оголошують вирок.

«Обрати йому покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією усього особистого майна», – зачитав суддя.

Після оголошення вироку рідні загиблих не могли стримати сліз. Косторний так і не визнав своєї провини, тож між ними навіть виникла суперечка.

«Мій чоловік загинув за вашою захцянкою», – сказала винному одна із жінок.  

Фото: ТРК Перший Західний

Косторний їй у відповідь кинув, що його внуки залишилися без діда. На що жінка відповіла, що її діти залишились без батька.

«Не з моєї вини. Жодного доказу. Жодного немає. Вуха промили?», – викрикував він у залі.

«В мене у старшої дочки сьогодні день народження. Це один із подарунків, яке правосуддя сьогодні здійснило. В той день загинуло дуже багато людей. Весь науковий цвіт був знищений через захцянку «кегебіста», їх колишніх не буває», – сказала дружина військовослужбовця, що загинув на Яворівському полігоні внаслідок російського удару Олена Ящишин.

«Я щаслива, що сьогодні День Героїв і, дійсно, вирок – справедливий. Хоча, звичайно, мало. Хотілося б довічного або щоб розстріляли… Наші хлопці – не винні, вони не заслуговують такого…», – додала дружина іншого загиблого на Яворівському полігоні військовослужбовця Надія Гаврюшин.

Засуджений пересилав через соцмережі карту-схему Яворівського військового полігону. На ній вказував локації об’єктів військового містечка Міжнародного центру миротворчості та безпеки. А ще зазначив, де розташовані казарми та гуртожитки. 13 березня 2022 року окупанти обстріляли ці об’єкти. Загинуло понад 60 людей, більше 160 були поранені.

Фото: ЛОВА

«За даними контррозвідки, його вербуванням займався раніше викритий агент ФСБ, який отримав підозру за співпрацю з країною-агресором. Після початку повномасштабного вторгнення на зрадника дистанційно вийшов саме цей звязковий, який в подальшому скоординував його з представником ФСБ. За вказівкою агресора він мав встановити місця базування Сил оборони на території Львівщини. Отримані розвіддані він передавав через месенджер своєму куратору з 9-го управління департаменту оперативної інформації 5 служби ФСБ», – повідомила речниця СБ у Львівській області Роксолана Яворська.

У засудженого є право подати апеляцію.

«Я буду готувати апеляцію тому, що я не згідний з вироком. Протягом 30 днів із завтрашнього дня я повинен підготувати апеляцію», – зазначив адвокат засудженого Юрій Палєй.

Нагадаємо, на оголошення вироку рідні загиблих чекали більше, як 1,5 року.

оренда квартири Львів

Новини