Як розробка львівських тероборонівців допомагає виявляти крилаті ракети

Фото; Zvook

Крилаті ракети та безпілотники на малих висотах раніше могли залишатись непоміченими для систем протиповітряної оборони. Радіолокаційні засоби за таких умов показують низку ефективність. Але львівські ІТ-шники, які є бійцями 125-ої бригади Сил тероборони, знайшли вихід і розробили проєкт «Звук».

Як розповів програмі « Очі» один з розробників проєкту Мар’ян Сулим, «Звук» – це апаратно-програмний комплекс, здатний акустично виявляти крилаті ракети, гелікоптери, дрони та винищувачі на малих та середніх висотах.

«Якщо мікрофон чує повітряну ціль, він пересилає цей сигнал в захищену військову мережу, де центри обробки даних класифікують ці повітряні цілі, і виявляють їх рух в просторі України», – сказав Мар’ян Сулим.

Комплекс складається з дзеркала, мікрофона і комп’ютера. Тероборонівці виготовляють до 50 таких комплексів на місяць. Він коштує до 20 тисяч гривень, що в рази менше, ніж класичні радіолокаційні системи виявлення цілей.

За задумом розробників, це мала би бути загальна мережа, де кожен сенсор має невелику дальність, але загалом мережа має не дозволити ніякій цілі проникнути всередину.  Для закінчення першої фази проєкту знадобиться 600 сенсорів.

Хто хотів би фінансово підтримати розробку, може звертатись до Громадської організації «Родин полеглих Героїв Львівщини».

оренда квартири Львів

Новини