Як в громадах Львівщини ліквідовують наслідки снігопадів

Фото: bazarmedia.info

Бракує техніки, двірників і фінансування. Комунальні служби Львівської області бідкаються, що не мають можливості прибирати вулиці від снігу. Якщо головні шляхи більш менш розчищені, то з другорядними проблема. Доводиться чекати на потепління.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Автостанція «Західна». Звідти пасажири автобусами намагаються дістатись до того чи іншого населеного пункту Львівської області. Щоправда, потрібно ще дійти чи доїхати до самої АС. Через кригу та ями на місцевих автошляхах, зробити це непросто.

Щоб перевірити стан доріг за межами міста, знімальна група ТРК «Перший Західний» вирушила до Мостиськ.  Якщо центральна дорога в прикордонному місті розчищена, то прибирати бічні вулиці та тротуари місцеві комунальники не поспішають.

«Комунальна служба не працює. Могли би купити маленький тракторець, щоб центр прибирали. Тому що тут доріжки ніхто не прибирає. Чи вони не мають тих лопат?», – говорить місцева жителька.

«Дороги – ще більш менше, а по тротуарах небезпечно ходити. Посипають, але воно таке місцями непевне», – говорить інший мешканець Мостиськ.

Скриншот з програми «Першого  Західного» 

Якщо переїхати трохи далі від Мостиськ у село Стрілецьке, то видно, що дорога між населеними пунктами розчищена і, схоже, посипана, бо колеса автівок не пробуксовують. У самому Стрілецькому криги на автошляхах – більше.

Володимир Бобко кермує «Школяриком». Щодня чоловік долає 150 км. Каже, що перевозити пів сотні дітей – ще та відповідальність.  Під колесами – слизько, відтак кермо доводиться крутити інтенсивно.

«Бачите, яка дорога? То ми мучимся, а не їздимо. Куди не звертаєшся, кожен махне на тебе, і будьте здорові, їдьте. Небезпечно. Якби я сам їхав, то не переживав би, а так дітей везу», – говорить чоловік.

Володимир Бобко, скриншот з програми «Першого  Західного» 

Керівники Мостиської територіальної громади кажуть, що на снігові опади чекали, але не прогнозували, що вони будуть такими інтенсивними. Відтак, все розчистити не встигають. Та й техніки бракує. На 63 населені пункти громади працює лише 2 сміттєвози зі прикріпленими сніговідкидачами.

«На сьогоднішній день ми маємо два сміттєвози, які мають два відвали. Також задіяно 14 двірників, які підсипають тротуари, доріжки, для того, щоб можна було пройти», – говорить заступник голови Мостиської громади  Любомир Корецький.

Нерозчищеною є центральна дорога і в Судовій Вишні.  Але це, радше, на користь, бо не так видно глибокі ями. Тому перевізники оминають судовишнянські дороги. Заїжджають хіба до початку міста. Далі – зась.

Зеновій Фольтович, скриншот з програми «Першого  Західного» 

Голова Судовишнянської громади Зеновій Фольтович каже, що прибирати не має чим. На усю громаду, яка охоплює 2 десятки населених пунктів, лише один трактор.

Комунальників у селах немає. Тому кожен мав би долучатись до прибирання снігу не лише в себе вдома, але й за межами ділянок.

«В селах переважно всі дороги є на обслуговуванні департаменту дорожнього господарства або Служби автомобільних доріг. Ми обслуговуємо тільки комунальні дороги. Це є міські дороги», – говорить Зеновій Фольтович.

В департаменті дорожнього господарства Львівської ОВА  журналісти запитали в його керівника Ореста Шуліковського, чому зі снігопаду минуло 5 діб, а дороги між населеними пунктами донині нерозчищені. Чиновник відповідає, що через брак фінансування.

Хоча 5 підрядних організацій, які залучені до прибирання Львівщини, мають 3 сотні одиниць  снігоприбиральної техніки, цього замало. Потрібно мати гроші на пальне і реагенти.

«Це все фінансовий ресурс. Якщо брати 519 рішення обласної ради про визначення першочергових видатків обласного бюджету, то якби ми не мали державного бюджету, навіть не знаю, що би ми зараз робили. Тобто, оце розчищення ми фінансуємо з державного бюджету. Бо якщо дотримуватись букви закону і читати рішення 519, ми би не мали право фінансувати зимове утримання доріг», – говорить Шуліковський.

Уже з наступного тижня прогнозують плюсову температуру. Відтак, в обласних комунальних службах залишається сподіватись не теплу зиму та помірні снігові опади.

оренда квартири Львів

Новини