Як ветерану отримати ваучер на підтримку бізнесу – керівниця департаменту економічного розвитку ЛМР

Фото: ЛМР

У Львівській міській раді роздали сертифікати на підтримку бізнесу 53 ветеранам, їх дружинам та матерям. За результатами конкурсу ваучерної підтримки від міста вони отримають до 300 тисяч гривень на заснування власної справи. У них є пів року на реалізацію свого бізнес-проєкту. Конкурс ваучерної підтримки ветеранів, ветеранок, їх рідних у Львові провели вже втретє.

Про це в програмі розповіла директорка департаменту економічного розвитку Львівської міської ради Інна Свистун.

«Передовсім ми підтримуємо ветеранів, які є мешканцями Львівської територіальної громади. Тому заяви, які ми не розглянули на конкурсі, це були ті, що не відповідали цьому критерію. Всі інші заяви були розглянуті і підтримані. Це добра мотивація для наступних ветеранів, які захочуть подаватись.

Ми провели навчання перед цим. У нас було 2 серії навчань. Ми поширили інформацію про це і до нас через гугл-форму записалось понад 50 людей. Загалом навчання пройшло майже 100 людей. Тому отримали так багато заяв. Ми вчили як підготувати документи, подати бізнес-пропозицію, яку треба обгрунтувати. Тому результати – дуже хороші, всі заяви гарно зроблені, тому комісія їх підтримала», – пояснює Інна Свистун.

За її словами, головна мета цього конкурсу – допомогти ветеранам після повернення додому швидше соціалізуватись, повірити в себе і розвиватись.  

Такі ваучери ветеранам в Львівській громаді роздають вже втретє. Але цього разу організатори розширили перелік учасників. Тепер подаватись на конкурс могли і батьки ветеранів і їхні повнолітні діти. Як пояснила посадовиця, були запити на такий формат. Зокрема, минулого разу було звернення матері ветерана, яка хотіла створити екосадибу.

Інна Свистун, скриншот з відео «Першого Західного»

Водночас суму гранту вирішили поки не збільшувати.

«300 тисяч гривень, на наш погляд, це сума, яка дозволяє зробити вже певні процеси і допомогти розвитку бізнесу. Є державні гранти для ветеранів, які починаються з 250 тисяч. Якщо ти створиш одне робоче місце, держава пропонує тобі грант 250 тисяч. В нас також є, що за підсумками певного періоду кожен заявник повинен подати для міста інформацію про те, який профіт буде економіки міста: скільки буде робочих місць, як змінилась сплата ПДФО (податок на доходи фізичних осіб-ред.) після ваучера», – зазначає львівська посадовиця.

На підтримку ветеранського бізнесу у львівському бюджеті в 2024 році передбачили 30 мільйонів гривень. Половину з них вже витратили. Наступний конкурс, за словами Інни Свистун, стартує у другій половині року.

оренда квартири Львів

Новини