Як зимуватимуть переселенці з модульних містечок у Львові – Ігор Кобрин

Фото: Л.Зубач

Внутрішньо переміщених осіб, які мешкають  в трьох контейнерних містечках Львова переселять до нового тимчасового житла.  На Сихові для них зведуть вісім двоповерхових утеплених будиночків. Приміщення будуть адаптовані до зими: з усіма вигодами в одному приміщенні.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповів начальник управління соцзахисту Львівської міської ради Ігор Кобрин.

За його словами, нове житло буде розташоване поруч із чинним модульним містечком на Сихові. В нових будинках буде 1300 місць.

«Ці контейнери ми очікуємо від наших партнерів з-за кордону. Це результат співпраці українського та польського урядів та міської ради Львова.  Їх суть в тому, що вони облаштовані так, щоб усі вигоди були в приміщенні. Тобто, це буде житло гуртожиткового типу.  На кожному поверсі будуть житлові кімнати, коридори  і кімнати санвузлів. По суті вигоди будуть, як в тих старих модульних містечках, тільки вони будуть адаптовані під зимовий період», – пояснює Ігор Кобрин.

Він зауважує, що і ті нинішні модульні містечка є адаптовані під зимовий період, у них є електричне опалення. Але там, щоб скористатись вигодами – потрібно виходити на вулицю.

Наразі в таких модульних хатинках у Львові проживає 1000 осіб. За словами чиновника, там постійно відбувається міграція: хтось від’їжджає, а хтось приїжджає.

«От навіть зараз після останніх подій, пов’язаних зі звільненням територій, вже є бажаючі повернутись в ці місця. Йде постійний процес. Хтось знаходить постійне житло, хтось просто в інші міста переїжджає. Буває таке, що люди повертаються з-за кордону і очікують тут, щоб повернутись на свої території», – говорить Ігор Кобрин.

оренда квартири Львів

Новини