Якщо держава скасує виплати ВПО – вони готові навіть повертатись в окупацію – громадський активіст

Фото: ti-ukraine.org

Віцепрем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук заявила про те, що виплати внутрішнім переселеним особам (ВПО) мають бути оптимізовані. Зміни пов’язані зі зменшенням дохідної частини Держбюджету. Щомісяця 2,5 мільйона внутрішніх переселенців отримують виплати. Наразі допомогу продовжили до березня. Однак, якщо її таки скасують, то виїзду українських біженців не уникнути.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» розповів голова Асоціації молодих ВПО України Аркадій Петросян.

«Це виглядає не, як оптимізація, а як скасування виплат. Адже в Україні зараз офіційно зареєстрованих 4,9 млн ВПО. Більшість з них з березня вже не будуть отримувати виплати. Війна триває не тільки за кожен сантиметр  землі, а за кожну людину. Скасування виплат аж ніяк не сприяє перемозі України. Наша Асоціація молодих ВПО вже надіслала звернення до Мінсоцполітики. До цього петицію про продовження виплат підписало більше 25 тисяч осіб. І ми разом з 95 організаціями готуємо звернення до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з приводу розгляду можливостей не скасовувати виплати ВПО до закінчення воєнного стану»,  – зазначає громадський активіст.

За його словами, нині внутрішньо переміщена особа щомісяця отримує 2 тисячі гривень допомоги, а переселенець з інвалідністю – 3 тис. грн. Приблизно на ці цілі щомісяця уряду потрібно 6 млрд грн.

«Робота міністерства не сприяє повернення людей.  І нам в коментарях пишуть, що люди готові навіть повертатись в окупацію, але в рідні будинки», – говорить Аркадій Петросян.

За планами уряду, з березня на виплати зможуть претендувати лише ті переселенці, які стали на облік до 1 серпня 2023 року та не потрапили під припинення виплат з різних підстав.

«Ця дата обрана для того, щоб максимально мінімізувати кількість людей, які будуть отримувати гроші. Дивимось: Каховська ГЕС була в червні підірвана. Велика кількість внутрішньо переміщених осіб виїхала. Далі – Бахмут, Маріуполь, Авдіївка – ці хвилі переміщення осіб теж були раніше. Тобто, це для того тільки, щоб мінімізувати кількість отримувачів допомоги», – переконаний громадський активіст.

На його думку, якщо держава нічого не запропонує внутрішнім переселенцям, вони почнуть їхати з України.

оренда квартири Львів

Новини