Якщо нам дадуть американські літаки – треба ще обладнання на мільйони, – Геннадій Хазан

Фото: wikipedia

Рано чи пізно Україна отримає літаки F15, або F16. Але для цього вона має вже готувати пілотів, місця базування і обслуговування цих літаків. У цьому переконаний  президент Всеукраїнської авіаційної асоціації «АОПА-Україна» Геннадій Хазан.

Про це авіатор розповів  в ефірі «Першого Західного».

«Це не  так просто: взяли і дали. Літаки мають бути інтегровані у Збройні Сили України. Тобто всі системи радіоелектронні, системи ППО, системи навігації, аеродроми, з яких вони будуть злітати – мають відповідати певним вимогам для використання цієї техніки. Американська авіаційна техніка – це зовсім інший рівень філософії ставлення до техніки, ніж той, який був до радянської техніки. Тобто, якщо літак гіпотетично коштує 100 мільйонів доларів, то нам ще на 200 млн треба додаткового обладнання, інструментарію і озброєння», – говорить експерт.

Він каже, що подібна ситуація була з HIMARS. За його словами, його друзі волонтери докуповували до них дюймові ключі, бо американці дали лише один комплект на декілька установок.

«Але одного комплекту, виходячи з українського досвіду використання, замало. Тому, що машини рухаються нон-стоп і їх треба обслуговувати, коли одна установка від іншої знаходиться на сотні кілометрів», – говорить Геннадій Хазан.

Він також зазначає, що для експлуатації  літаків F15 чи F16 потрібна відповідна і аеродромна інфраструктура.

«Радянські аеродроми складались з бетонних плит, між якими були шпарини в два пальці. А американська техніка має шасі невеликого діаметру і для них ті шпари в бетоні є досить суттєві. Тому от просто на раз-два, щоб нам хтось щось дав – не буде, бо це є комплекс», – переконаний авіатор.

оренда квартири Львів

Новини