Якщо повітряна тривога буде понад 1,5 години, можна буде зареєструватися на додаткову сесію: Олександр Кулепін про НМТ на Львівщині
- Неділя, 19 травня 2024
14 травня стартувала основна сесія національного мультимедійного тесту (НМТ). На Львівщині 80% пунктів тестування будуть забезпечені в укриттях. На жаль, у самому Львові – лише третина пунктів тестувань мають такі можливості.
Як відбуватиметься процедура здачі НМТ; в яких випадках можна зареєструватися на додаткову сесію; коли найкраще подавати апеляцію? Про це у програмі Головне за день на ТРК «Перший Західний» розповів Олександр Кулепін, заступник голови Львівської обласної військової адміністрації.
Відеоверсія розмови – тут.
– Наскільки забезпечені укриттями ті приміщення на Львівщині, де проходитиме здача національного мультипредметного тесту?
– У Львівській області, без урахування Львова, 80% пунктів тестування, де діти складатимуть НМТ будуть забезпечені в укриттях. У Львові лише третина в укриттях і, на жаль, навіть цю третину ми забезпечили не школами Львова, а вищими навчальними закладами та іншими установами, які пішли нам на зустріч. Хочемо, аби діти написали тести з 2-х предметів, потім мали 20-хвилинну перерву, опісля написали ще 2 предмети і не відволікалися на повітряну тривогу та злети МіГів.
За повітряної тривоги можлива реєстрація на додаткову сесію
– У Львові лише третина місць будуть в укриттях. А що відбуватиметься в інших, якщо буде оголошено повітряну тривогу?
– За повітряної тривоги діти спускатимуться в укриття і там чекатимуть на її закінчення. Що ми обіцяємо усім батькам і дітям на території Львівської області? Те, що центри НМТ, за умови повітряної тривоги, працюватимуть стільки, скільки буде потрібно, навіть до пізнього вечора. Водночас, якщо тривога триватиме більше 1,5 години, дитина одразу в центрі може написати заяву і зареєструватися на додаткову сесію. Там, де ми працюватимемо в укриттях – жодних проблем: дитина прийшла, зосередилася, 2 години здає перші 2 предмети, потім – 20 хвилин перерва, опісля здає ще 2 предмети.
– Припустимо, що дитина зареєструвалася на додаткову сесію і знову оголошено повітряну тривогу. Що робити у такому випадку?
– На додаткову сесію буде менше людей, відтак ми зможемо задіяти центри з укриттями. Якщо зривається і додаткова сесія, поки немає відповіді, що ми робитимемо. Звісно, будемо приймати якісь рішення, однак законодавство поки не передбачає проведення другої додаткової сесії. Саме тому хотіли, щоб діти складали НМТ одразу в укриттях і навіть не доходили до додаткової сесії. Адже для кожної дитини це – стрес. Вона готується до найважчого екзамену, що триває 4 години. Тож хочемо, щоб вона здала його спокійно і ці знання були належним чином оцінені.
Проблем із технікою під час здачі НМТ не буде
– Якою є ситуація із комп’ютерами та інтернетом, оскільки в попередні роки були нарікання на те, що вони «зависали»?
– Ми використовуємо комп’ютери, що є в системі освіти. Усі кращі пристрої приносимо у центри тестування. До цієї техніки є певні вимоги: діагональ екрану, потужність пристрою тощо. Щодо інтернету, то всі комп’ютери приєднуються не по wi-fi, а дротовим способом. Сподіваємося, що цьогоріч нарікань на роботу техніки та інтернету не буде.
– А як буде під час аварійних чи планових відключень світла?
– У нас була зустріч з усіма залученими службами, зокрема «Львівобленерго». «Львівобленерго» зараз оперативно повідомляє щодо зміни ситуації. Усі заходи будуть забезпечені генераторами. Тож у разі потреби ми готові одразу перемкнутися на генератори. Водночас, наскільки зможемо, будемо намагатися коректувати відключення, аби вони не зачіпали ті школи, де проходитиме здача НМТ. На жаль, аварійні відключення, на відміну від віялових, є непередбачуваними. Тобто, якщо це аварійне відключення і ми маємо різко скинути 50% абонентів, система просто скидає 50% абонентів.
– Що робити у такому випадку: чекати або реєструватися на додаткову сесію?
– Ні. Сам комп’ютер від цього не постраждає, тобто все працюватиме, але буде втрачено зв’язок з інтернетом. Сигнал можна швидко відновити, навіть не від генератора, а від менших акумуляторів, просто перепід’єднавши обладнання. Тож ми або будемо швидко це робити, або будемо запускати генератори і заживляти систему генераторами.
Під час здачі НМТ не можна користуватися зайвими предметами
– Як відбуватиметься сама процедура здачі НМТ?
– Учасникам варто прийти за 15 хвилин до початку здачі НМТ. Аби забезпечити усім рівноправний доступ, працівники системи оборони України з металошукачами оглянуть кожного на наявність зайвих предметів. Усі зайві девайси діти залишатимуть на окремо відведеному місці. Вони будуть під контролем, тобто жодна річ не пропаде. Опісля їм проведуть короткий інструктаж, аби перед самим стартом нагадати правила здачі. На робочому місці не можна нічим користуватися. Якщо такого учасника виявлять, він автоматично вважатиметься таким, котрий не склав НМТ.
Їжа, напої, необхідні під час перерви також будуть на окремому місці. Кожен учасник зможе підійти і скористатися тим, що взяв для себе.
– Ви сказали, що перерва між предметами триватиме 20 хвилин. Чи буде забезпечено учням належні умови перебування під час цієї перерви?
– Ми зважали на все. Перерва буде лише одна. Вона триватиме 20 хвилин. За цей час дітям рекомендується щось поїсти, попити. Також усі 80% пунктів в укриттях забезпечені достатньою кількістю вбиралень.
– По скільки учасників працюватиме у групах?
– Усе залежить від приміщень. Є певні безпекові умови. До прикладу, кількість м² на один комп’ютер, аби всім було комфортно працювати.
Апеляцію щодо НМТ бажано подавати одразу на місці
– У попередні роки були випадки, коли дитина давала правильну відповідь на питання, але написала її з маленької літери. Ця відповідь зараховувалася як неправильна. Чи будуть проговорюватися такі питання перед стартом тестування?
– Ми з Українським центром оцінювання якості освіти проговорювали це питання. Вони такого не очікують. Тож цьогоріч таких проблем не повинно бути.
– Якщо учасник НМТ не погоджуватиметься з результатом, скільки часу він матиме на апеляцію?
– Бажано, щоб це було зроблено одразу на місці. Ми очікуємо, що можуть бути апеляції до процедури. Щодо питань, апеляцій може не бути взагалі. Питання формулюються все краще, з урахуванням зауважень, що виникали у попередні роки.
За нагоди хочу звернутися до усіх батьків. Не потрібно вірити, якщо хтось пропонує придбати сфотографовані питання. Це неможливо. Батьки просто скинуть гроші on-line і нічого не отримають.
Якщо дитині під час НМТ стане погано, приїде бригада «швидкої»
– Чи будуть під час складання НМТ присутні медики? Що робити тим учасникам у котрих під час здачі НМТ погіршився стан здоров’я?
– Якщо дитині стало погано, то уповноважений за цей центр зобов’язаний одразу викликати «швидку». Бригади «швидкої» знають про дні, коли діти писатимуть тест, тож всі перебуватимуть у бойовій готовності. Після того як бригада «швидкої» огляне дитину і поставить їй діагноз, дитина отримає довідку. З цим документом вона має подати заяву і її реєструють на додаткову сесію. Водночас у певних центрах здачі, де будуть діти з особливими освітніми потребами, чергуватимуть медики. Це зроблено для того, аби підтримати дітей у випадку якихось ексцесів.
– Деякі учасники з-за кордону намагаються зареєструватися на здачу НМТ, однак місць немає. Що робити у цьому випадку?
– Ми вже отримували такі сигнали. З цим дійсно є проблема, оскільки за кордоном цих місць виявилося недостатньо. Думаю, потрібно реєструватися на додаткову сесію. Львівщина на це не впливає, оскільки це питання національного рівня.
Розмовляли Ярина Капітан, Віктор Біщук
Записала Олеся Когутич
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин