Яскравий спалах над Києвом – це не супутник – NASA

Фото: Бабель

Київська міська військова адміністрація повідомила, що яскраве світіння над Києвом ввечері 19 квітня стало результатом падіння на Землю космічного супутника NASA.

Проте у NASA сказали ВВС, що їхній супутник на той момент був на орбіті. Військові повітряних сил припускають, що це був метеорит.

Ввечері кияни побачили над містом яскравий об’єкт, який падав. Після цього одразу включили повітряну тривогу.

«Близько 22:00 години 19 квітня у межах Києва у небі спостерігалося яскраве світіння повітряного об’єкта. За попередньою інформацією, це явище стало результатом падіння на Землю космічного супутника NASA. Аби уникнути жертв від падінь на землю уламків – була оголошена повітряна тривога. ППО не працювала», – повідомив начальник КМВА Сергій Попко.

Одразу після появи яскравого об’єкта голова офісу президента Андрій Єрмак повідомив у телеграмі, що це працює протиповітряна оборона. Проте згодом видалив цей пост.

Кияни у соцмережах жартували про НЛО, яке могли збити над столицею.

При цьому у низці регіонів України дійсно оголошена повітряна тривога. Зокрема, повідомляють про атаку на Дніпро і низку вибухів у місті.

Цього тижня космічне агентство США оголосило, що знятий з експлуатації супутник вагою 300 кг увійде в атмосферу в середу.

Космічний корабель RHESSI, який використовувався для спостереження за сонячними спалахами, запустили на низьку навколоземну орбіту в 2002 році і вивели з експлуатації в 2018 році, повідомляє NASA.

Але Роб Маргетта з управління комунікацій NASA сказав BBC, що супутник все ще перебував на орбіті в той час, коли спостерігали спалах, і увійде в атмосферу Землі пізніше вночі.

NASA і міністерство оборони США продовжують стежити за RHESSI, додав він.

Як вказали у командуванні повітряних сил, за попередньою інформацією, спалахи на містом Київ близько 22.30 пов’язані із падінням супутника/метеорита (інформація уточнюється).

Наукова спільнота The Alpha Centauri наполягає, що об’єкт, який бачили над Києвом, не був супутником.

«Над Києвом не згорів супутник NASA. Сьогодні дійсно в атмосферу має входити апарат NASA RHESSI, що спостерігав сонячні спалахи з 2002 по 2018 рік. Але траєкторія його падіння дуже (ДУЖЕ) далека від України», – заявили у спільноті.

Там закликали київську військову адміністрацію краще перевіряти інформацію.

«Об’єкт, що впав біля Києва – це болід (метеор)», – наполягають у науковій спільноті.

оренда квартири Львів

Новини