Є підстави казати, що Україну запросять до НАТО на ювілейному саміті у Вашингтоні – експерт-міжнародник

Фото: Benedikt von Loebell

Всесвітній економічний форум, що відбувався у Давосі з 15 по 19 січня, закінчився. На ньому прозвучало багато заяв щодо України, її підтримки та майбутнього.

Про підсумки форуму в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» розповів експерт-міжнародник Руслан Осипенко.

«Я почув багато позитиву не тільки на майданчиках Давосу, але й поруч на європейських майданчиках. Перше – це спільна декларація голів фракцій європейського парламенту, які сказали, що треба виконувати свої зобов’язання допомагати Україні. Також Європарламент прийняв декларацію щодо Орбана, яка може позбавити його країну права слова і він не зможе шантажувати ЄС.

Також пролунала заява Урсули фон дер Ляєн, яка сказала, що Україна може перемогти, якщо їй своєчасно надати військову та матеріальну допомогу та все необхідне для того, щоб вона могла себе захистити і повернути кордони 1991 року», – сказав експерт.

Прозвучали в Давосі і заяви про те, що будуть шукати варіанти, як допомогти Україні фінансово, якщо не прийде допомога зі США. Наприклад, через передавання «заморожених» російських активів.

Скриншот з відео «Першого Західного»

Але найголовнішою, на думку експерта, була заява про нову стратегію НАТО, в якій йдеться про те, що Україна стане членом Альянсу.

«Напередодні ювілейного саміту – це новина, що мене надихає. Тому що багато хто сумнівався, що можуть відкрити і дати «зелене  світло» для НАТО. Мовляв, територія окупована, країна у війні. Але я думаю, що заявка буде зроблена все-таки на форумі у Вашингтоні про те, що після війни Україна зможе все-таки стати членом НАТО. Тому що військова стратегія передбачає, що українська армія стане однієї з силових точок східному фланзі НАТО», – переконаний Руслан Осипенко.

оренда квартири Львів

Новини