Є питання: якими ATACMS били по Джанкою – військовий експерт

Фото: defence-ua.com

Головне управління розвідки Міноборони України оновило перелік знищених цілей ворога на військовому аеродромі у Джанкої у тимчасово окупованому Криму. Внаслідок успішної операції Збройних Сил України на військовому аеродромі міста Джанкой знищено або критично пошкоджено: чотири пускових установки ЗРК С-400; три радіолокаційних станції; пункт управління засобами ППО;  апаратура спостереження за повітряним простором «Фундамент-М».

Деталі операції заінитригували експерта військового порталу Defence Express Івана Киричевського. Своїми версіями він поділився в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному».

«В мене просто питання – звідки в нас ATACMS? Є така гарна практика в Сил оборони України: про результати деяких ракетних ударів повідомляють швидше російські окупанти, які вижили. Але питання щодо ATACMS. Ми ж обговорювали, що американці зволікають з допомогою. ATACMS – це найбільш потужна зброя, яку нам давали на цей момент. Вона потужніша, ніж F-16. Звідки ці всі негласні поставки? Тому що це навряд чи з запасів минулої осені і якими ми відпрацювали в Луганську і Бердянську», – роздумує експерт.

Як варіант, він вважає, що ракети могли бути в березневому пакеті допомоги на 300 млн дол. Про це навіть писали деякі західні ЗМІ.

«Там писало: «боєприпаси для HIMARS». Для нього можна багато боєприпасів поставити. Хоча б в чомусь інсайдери західних ЗМІ нас не надурили. Ну хто ж буде підтверджувати, що там за ракети.

Тут ще справа в модифікації ракет. Там може бути і касетна модифікація з дальністю 165 км. В нас же мрія отримати, як ми вважаємо, канонічний ATACMS з дальністю стрільби 300 км. І ця ракета має індекс  М-57. Але судячи з усього, росіяни після цього удару вижили не настільки, щоб чітко пізнати який саме  ATACMS по них відпрацював. І це правда», – вважає Іван Киричевський.

Він переконаний, що і про наявність  F-16 росіяни дізнаються вже тоді, коли вони по них відпрацюють.

оренда квартири Львів

Новини