ЄБРР виділить 300 млн євро на оновлення парку електровозів подвійного живлення в Україні
- Середа, 30 жовтня 2024
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) готовий виділити позику, що дозволить Укрзалізниці частково оновити парк електровозів подвійного живлення.
Про це йшлося на зустрічі команди Міністерства розвитку громад та територій України з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку.
«Наразі ЄБРР готовий виділити позику у розмірі 300 мільйонів євро для закупівлі 50 електровозів. Водночас, завдяки грантовому фінансуванню за проєктом Світового банку «Відновлення критично важливої логістичної інфраструктури та мережевого сполучення» (RELINC), вдасться придбати ще 30 електровозів на загальну суму 190 мільйонів доларів. Таким чином, Україна зможе поповнити локомотивний парк на 80 одиниць електровозів подвійного живлення. Завдяки Єдиному портфелю інвестиційних проєктів ми маємо можливість мобілізувати ресурси партнерів та спрямувати їх на реалізацію пріоритетних проєктів», – зазначив під час зустрічі заступник міністра розвитку громад та територій Тимур Ткаченко.
Заступниця міністра розвитку громад та територій Марина Денисюк підкреслила, що зацікавленість одного з найбільших донорів України у спільних інвестиційних проєктах сприятиме більш швидкому економічному відновленню нашої держави.
Натомість керуючий директор ЄБРР в Україні та Молдові Арвід Тюркнер наголосив, що вже зараз необхідно крок за кроком узгоджувати кожен спільний проєкт, щоб переконатися, що все йде за планом.
За словами голови правління АТ «Укрзалізниця» Олександра Перцовського, крім оновлення парку локомотивів, важливою також є програма впровадження системи розподіленої генерації на залізниці для подолання дефіциту електроенергії в зимовий період. Сторони дійшли згоди вже найближчим часом узгодити дедлайни по вказаних проєктах.
Також голова Державного агентства відновлення та розвитку України Сергій Сухомлин звернув увагу на те, що в рамках угоди «Розвиток транс’європейської транспортної мережі» між Україною та ЄБРР, необхідно переглянути можливості фінансування відновлення експлуатаційного стану та поліпшення безпеки дорожнього руху на автомобільній дорозі М-06 Київ – Чоп. Йдеться про ділянки в Київській, Житомирській та Рівненській областях.
Сторони обговорили терміни підписання домовленостей та гарантійних угод.
Окремо під час зустрічі її учасники обговорили допомогу Європейського банку реконструкції та розвитку та Міжнародної фінансової корпорації (IFC) у продовженні реалізації концесійних проєктів в українських портах «Ольвія» та «Чорноморськ». Заступник міністра розвитку громад та територій України Тимур Ткаченко зазначив, що допомога ЄБРР у цій галузі дуже важлива, враховуючи всі воєнні виклики, та запропонував провести окрему зустріч, присвячену цій темі.
Новини
- 31 Жовтня
- Сьогодні
- Більше новин