Єврокомісія перерахувала Україні ще €1,5 мільярда допомоги – фон дер Ляєн

Фото: ОП

Європейська комісія сьогодні перерахувала Україні 1,5 млрд євро в межах Українського фонду обсягом 50 мільярдів євро, що був створений у багаторічному бюджеті ЄС.

Про це повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, передає Укрінформ.

«Україна несе важкий тягар на своїх плечах для всіх нас. Сьогодні ми перерахували додаткові 1,5 мільярда євро, в рамках Українського фонду у 50 мільярдів євро. Це важливо для того, щоб підтримувати дієздатність Української держави під час відбиття (атак) агресора. Європа залишається об’єднаною та рішучою», – підкреслила вона.

Як повідомлялося, під час надзвичайної зустрічі 1 лютого 2024 року Європейська рада ухвалила рішення щодо створення Українського фонду в обсязі 50 мільярдів євро у багаторічному бюджеті ЄС. Виплати за цією програмою обумовлені виконанням положень так званого Українського плану, який передбачає зусилля із реформ та відбудови країни.

У березні ЄС вже виплатив Україні перехідне фінансування в обсязі 4,5 мільярдів євро. Після траншу, що сплачений сьогодні, допомога, яку ЄС вже надав для України за новою програмою фінансування, становить 6 мільярдів євро.

Загальний обсяг фінансової допомоги ЄС для України та її народу у період з лютого 2022 року сягнув 98,5 мільярда євро.

оренда квартири Львів

Новини