«Усі від цього виграють». Голова РВ Фонду держмайна про приватизацію солеварні у Дрогобичі
- Середа, 30 жовтня 2024
Мешканці Дрогобича просять скасувати приватизацію місцевої солеварні і навіть вже зареєстрували відповідну петицію. Зазначається, що завод є найстарішим підприємством в Європі. Виробництво солі тут відбувається за унікальною технологією, яка тягнеться ще з 14 століття. Проте її приватизація може призвести до втрати автентичності.
Про приватизацію солеварні у Дрогобичі, інвестиційну привабливість Львівщини та цікаві об’єкти, як планують виставити на приватизацію – у програмі Головне за день на ТРК «Перший Західний» начальник регіонального відділення (РВ) Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях Микола Іщук.
Про солеварню у Дрогобичі
Микола Іщук зазначив, що, на жаль, на сьогодні це підприємство генерує збитки і він наразі не бачив суми інвестицій, які би озвучили голова громади чи місцеві депутати, які готові з власного бюджету інвестувати у це підприємство.
«Якщо об’єднана територіальна громада бачить майбутні прибутки від діяльності підприємства в складі свого місцевого бюджету, то з великим задоволенням хотів би побачити її, як учасника аукціону».
Начальник регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях наголосив, це підприємство з унікальною технологією випарювання солі, яке має туристичну складову. І хто би туди не прийшов: чи приватний інвестор, чи об’єднана територіальна громада, вони збережуть цей об’єкт, адже це є пам’ятка архітектури місцевого значення.
«Ми рекомендували Фонду державного майна прописати в умовах аукціону збереження пам’ятки архітектури місцевого значення та збереження виду діяльності».
Микола Іщук вважає, що продаж підприємства буде стартувати дуже дорого: «Сподівається, що на цих 64-65 млн гривень знайдеться людина, яка захоче інвестувати в це підприємство. Якщо таке станеться в Дрогобичі, я думаю, що всі від цього виграють: і держава, і об’єднана територіальна громада, і люди».
Про інвестиційну привабливість регіону
Загалом, начальник регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях вважає, що інвестиційна привабливість нашого регіону досить висока, ми показуємо непогані показники. Зокрема, отримано 5 мільйонів гривень з оренди за 9 місяців 2024 року.
«Ми наближаємося до тих ринкових цін, які є в оренді на приватне майно і це дає розуміння, що ми справляємося зі своїми обов’язками ефективно управляти державним майном.»
Микола Іщук наголосив, що наш регіон знаходиться далеко від лінії розмежування, від фронту, тому інвестиційна привабливість і ціна щодо оренди та приватизації мають бути вищими: «Однак, враховуючи інвестування в Закарпатті, у Волині, в Івано-Франківську, Чернівцях, бачимо, як Львівщина показує своє лідерство на Західній Україні. І це є достойний показник, який додає мотивації працювати.»
Про цікаві об’єкти на приватизацію
Начальник регіонального відділення регіонального відділення Фонду держмайна зазначив, що усі приватизаційні процеси у нашому регіонів відбуваються відкрито, їх можна відслідкувати на онлайн-площадці Prozorro. Також ті, які йдуть на приватизацію, розміщені на сайті Фонду державного майна України, є окремий наказ і «це не є якоюсь секретною інформацією».
Якщо говорити про цікаві об’єкти, які би до кінця року планується виставити, то це солеварня у Дрогобичі, ДП «Сірка» у Новому Роздолі, ДП «Екотрансенерго», яке є частиною «Сірки» у Яворові та радіотехнічний інститут на Науковій,7 у Львові.
Розмовляла Уляна Лаврик
Новини
- Сьогодні
- 22 Листопада
- Більше новин