Їзда без глушників. Порушникам буде загрожувати штраф – нардеп Медяник

Фото: ti-ukraine.org

34 тисячі гривень штрафу зможе отримати власник транспортного засобу, що перевищує допустимий рівень шуму. У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонують карати водіїв, які зловживають прямоточними глушниками, подвійними спортивними системами, що створюють гул, що лякає людей.

Про це в ефірі програми «Головне за день на  «Першому  Західному» розповів народний депутат, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності В’ячеслав Медяник.

«Все населення України зараз живе в напруженому емоційному стані. На жаль, люди чують і аналізують звуки ракет, безпілотників, авіації. Тому сигнали, які лунають від переобладнаних авто незаконними шумовими приладами, лякають людей. Для нас спокій громадян є важливим пріоритетом. Наш законопроєкт буде стосуватись тільки тих недобросовісних громадян, які переобладнали авто і зловживають цим у межах населених пунктів. Це нормальна світова практика», – зазначає В’ячеслав Медяник.

На його думку, для нововведення можна скористатись досвідом Європи. Там на вулицях працюють спеціальні відеокамери, які фіксують не тільки швидкість автомобіля, але й замірюють шум.

«Коли ми будемо чути на вулицях перевищення шуму, то ця камера буде це фіксувати і автоматично направляти фото з відео та шумом до Нацполіції. За кордоном навіть неможливо заїжджати з високим рівнем шуму до спальних районів або лікарень. В Америці штраф за це 875 доларів. Якщо там затримають автомобіль з підвищеним шумом, то він повинен буде пройти повторну сертифікацію в структурах охорони навколишнього середовища», – пояснює нардеп.

В Україні, за його словами, пропонують водіїв-порушників шуму карати за перше правопорушення штрафом в 17 тисяч гривень, за друге – 34 тисячі гривень із забороною керування транспортним засобом на 6 місяців.

На час, поки відеокамери в Україні обладнають шумомірами, рівень шуму в містах, на думку нардепа,  можуть замірювати пересувні автомобільні лабораторії.

оренда квартири Львів

Новини