З 1 червня у Львові зростуть тарифи на воду для бізнесу

Фото: trueua.info

Нацкомісія з держрегулювання у сферах енергетики та комунпослуг (НКРЕКП) ухвалила рішення про нові тарифи для низки водоканалів із 1 червня 2024 року. Як пояснили у Львівводоканалі, у нашому місті зміна тарифу торкнеться лише непобутових споживачів, тобто юридичних осіб. Для мешканців громади тарифи на водопостачання та водовідведення не зміняться.

Про це повідомили у Львівській міськраді.

Згідно з рішенням Нацкомісії, у ЛМКП «Львівводоканал» зміни будуть лише для непобутових споживачів, які є суб’єктами господарювання:

• вартість на централізоване водопостачання для споживачів, які є суб’єктами господарювання, замість 17,29 грн буде 24,05 грн за 1 куб. м води (з ПДВ)

• вартість для централізованого водовідведення для споживачів, які є суб’єктами господарювання, замість 8,59 грн буде 12,32 грн за 1 куб. м (з ПДВ)

Тобто, разом за централізоване водопостачання та водовідведення для непобутових споживачів, які є суб’єктами господарювання, тариф становитиме 36,37 грн за 1 куб. м. (з ПДВ).

Як пояснюють в мерії, на зміну тарифів для юридичних осіб вплинули кілька чинників: скорочення обсягів реалізації на 6 % з централізованого водопостачання; збільшення витрати на електроенергію,  оплату праці, на пально-мастильні матеріали, на ремонти пов’язаних зі сплатою податків, зборів та інших, передбачених законодавством, обов’язкових платежів

Водночас тарифи на водопостачання та водовідведення для населення залишаються без змін на рівні тарифів, ухвалених станом на 24 лютого 2022 року відповідно до Постанови НКРЕКП від 22.12.2021 № 2881:

 централізоване водопостачання — 17,29 грн за 1 куб. м. (з ПДВ);

централізоване водовідведення — 8,59 грн 1 куб. м. (з ПДВ).

Тобто разом за централізоване водопостачання і водовідведення тариф для населення Львівської громади становить 25,88 грн 1 куб. м. (з ПДВ).

У Львівводоканалі пояснили, що з урахуванням положень постанови НКРЕКП від 26 березня 2022 р. № 349 «Щодо захисту інформації, яка в умовах воєнного стану може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом, у тому числі щодо об’єктів критичної інфраструктури» відкрите обговорення проєкту постанови НКРЕКП щодо встановлення у сфері централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення на 2024 рік не проводилось.

оренда квартири Львів

Новини