З 1 липня у Львові запрацює безоплатна пересадка у громадському транспорті

Фото: Роман Балук, ЛМР

У Львові з 1 липня тестуватимуть безоплатну пересадку у громадському транспорті. Йдеться про можливість здійснити пересадку на інший автобус, трамвай чи тролейбус впродовж 40 хвилин після першої валідації без додаткової оплати. Така послуга буде доступна для власників міської картки ЛеоКарт.

Про це розповів керівник департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило, повідомляє пресслужба ЛМР.

За всі валідації, здійснені в межах 40 хвилин, пасажир заплатить як за одну – 13 грн. Усі пересадкові поїздки потрібно обов’язково реєструвати в кожному транспортному засобі.

«Як це працюватиме? Пасажир заходить у будь-який транспорт, валідується і має 40 хв, аби пересісти у наступний транспортний засіб. Зайшовши в інший автобус, трамвай чи тролейбус, ви знову маєте прикласти свою ЛеоКарт, але кошти вам спишуться як за одну поїздку. Тобто, всі поїздки зареєстровані не пізніше, ніж через 40 хвилин після першої валідації в першому транспортному засобі, тарифікуватимуться як одна і коштуватимуть всього 13 гривень. Немає обмежень, скільки пересадок фізично ви зробите, головне встигнути зробити це до 40 хвилин», – зазначив Олег Забарило.

Олег Забарило також розповів, як пасажирам знати точний час, коли вони зробили першу валідацію, аби здійснити пересадку.

«Пасажир може перевірити час валідації через валідатор у салоні транспортного засобу. Для цього на валідаторі треба натиснути «Інформація про квиток» та прикласти ЛеоКарт до зчитувача у нижній частині пристрою. На екрані валідатора з’явиться інформація про час реєстрації поїздки», – сказав керівник департаменту.

Також посадовець пояснив, як списуватимуть кошти з ЛеоКарт за пересадкові поїздки.

«Технічно кошти резервуються за кожну валідацію. До прикладу, якщо людина зробила три пересадки в межах 40 хвилин, на рахунку ЛеоКарт зарезервує 39 грн. Але під час вечірнього клірингу система підсумує інформацію про всі поїздки у громадському транспорті і якщо пасажир встиг змінити громадський транспорт до 40 хвилин, то з рахунку спише лише 13 гривень. Актуальний баланс ЛеоКарт відображатиметься наступного дня. Тож вже наступного дня при перевірці балансу своєї ЛеоКарт людина побачить, що за всі пересадкові поїздки, здійснені в межах 40 хвилин, в неї списало лише 13 гривень.

Тому важливо, щоб пасажири, які планують здійснювати пересадку, заздалегідь подбали про достатній баланс на транспортній картці», – зазначив Олег Забарило.

Зазначається, що виручку за поїздки з пересадками оператор е-квитка – ЛКП «Львівавтодор» – перераховуватиме тому перевізнику, у транспортному засобі якого пасажир здійснив першу валідацію.

Нагадаємо, пів року тому в усьому громадському транспорті міста впровадили безготівкову оплату проїзду. За цей час у системі е-квитка зареєстровано понад 50 млн поїздок. Зокрема, 65% мешканців валідує проїзд загальними та персоналізованими ЛеоКарт, а 16% – оплачує банківськими картками. Наразі готівкою оплачують проїзд 19% пасажирів і є тенденція до зниження цього відсотку. «І впровадження пересадки – це власне один з етапів, що мав би ще більше популяризувати безготівковий спосіб розрахунку. З ЛеоКарт пасажир відчутно економитиме свої кошти», – зауважив керівник департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР.

На сьогодні у Львові діють єдині тарифи на проїзд в міському транспорті. Вартість однієї поїздки в міських автобусах, трамваях та тролейбусах залежить від обраного пасажиром способу оплати та становить: 13 грн – при оплаті транспортною карткою ЛеоКарт, 15 грн – при оплаті банківською картою чи пристроєм з NFC, 20 грн – при оплаті готівкою у водія та 6,5 грн – для студентів при оплаті студентською транспортною карткою ЛеоКарт.

оренда квартири Львів

Новини