«З балістикою така справа»: Повітряні сили пояснили запізнілу тривогу в Києві

Фото: Медіацентр- Україна

Російські війська могли запустити в ніч на 11 грудня на Київ ракети із наземних установок «Іскандер–М» чи С-400, чим пояснюється оголошення повітряної тривоги одночасно зі збиттям ракет у небі, бо запуск із землі зафіксувати складніше, ніж із літаків.

Про це розповів речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат в ефірі телемарафону «Єдині новини», пише Українська правда.

Ігнат зазначив, що цієї ночі на Київщині та в столиці збили всі ракети, а тип ракет ще уточнюється.

За його словами, фахівцям спеціальних підрозділів, які документують злочини Росії, ідентифікувати тип не так просто, коли ракети знищуються у повітрі, бо вони вибухають і розлітаються на маленькі шматки, які потім горять. Тоді ідентифікувати легше за все за двигунами, які є в тих ракетах.

«Тому треба дочекатися, поки фахівці наземні, – насамперед, це підрозділи Національної поліції, – зможуть ідентифікувати цілі, які це були ракети: чи це балістичні «Іскандер–М», чи зенітні керовані ракети, які теж б’ють по балістичній траєкторії, С-400».

Деталі: На зауваження журналіста про те, що повітряна тривога у столиці пролунала після вибухів, і припущення, що запуски ракет із наземних установок складніше відстежити, ніж запуск із літаків, Ігнат відповів: «Тут уже питання розвідок – наскільки швидко будемо мати цю інформацію».

Речник Повітряних сил нагадав, що це не вперше тривога вмикається, коли вже лунають вибухи. Цього разу ППО спрацювала відмінно і знищено всі цілі.

«Ворог ретельно планує свої операції із запуску «балістики». Ви бачите це на півдні і сході постійно. Із Криму, з району Джанкоя випускають, із окупованих територій – відстань дуже маленька, швидкість ракети висока, інколи менше хвилини самого польоту ракети до влучання.

Саме тому, коли є інформація про переміщення таких установок десь у Брянській області, скажімо, чи Курській – тоді буде превентивно повідомлено про загрозу… Але інколи ворог робить це більш ефективно, приховано – і такої інформації немає. Інформація не лише від нашої розвідки, а й від партнерів. Із балістикою така справа».

Нагадаємо, під ранок 11 грудня, о 04:15 в Києві та Київській області була оголошена повітряна тривога вже після того, як кияни почули вибухи й гуркіт ракет. Як виявилося, це вже працювали сили й засоби протиповітряної оборони.

ППО знищили 8 ворожих ракет, які летіли у напрямку столиці за балістичною траєкторією.

Проте уламки ракет упали в Дарницькому районі Києва, зокрема в Бортничах. За однією адресою уламки ракети впали на відкриту територію, за іншою – вибуховою хвилею пошкоджено вікна приватного будинку, ще за однією адресою було пошкоджено паркан та вибито шибки, 4 людей було поранено.

оренда квартири Львів

Новини