З березня по-новому будуть нараховувати виплати пенсіонерам, військовослужбовцям та біженцям у Польщі

Фото: slovoidilo

З березня в Україні відбудеться індексація пенсійних виплат. Її розмір становитиме 20% і торкнеться  понад 10 млн пенсіонерів.Йдеться про пенсії за віком, за інвалідністю та у зв’язку з втратою годувальника.

Журналісти програми «ОЧІ» на ТРК «Перший Західний» дізнались, кому виплати будуть нараховувати за новими правилами.

На Львівщині понад 630 тисяч пенсіонерів. Кому з них платитимуть більше – пояснила заступниця начальника Головного управління Пенсійного фонду України на Львівщині Руслана Іванкова.

«Під цю індексацію підпадають особи, яким призначені пенсії за страховим,  військовим, «чорнобильським» законах. Найменша сума підвищення – це 100 гривень. А обмеження максимального підвищення – не більше 1,5 тисячі гривень», – сказала чиновниця.

Мінімальна пенсія в березні вже буде не 2100, а 2520 гривень.  Більше будуть отримувати і особи з інвалідністю:

І група – 5512 грн

ІІ група – 5262 грн

ІІІ група – 5010 грн

На 20%  зростуть мінімальні розміри пенсій «чорнобильцям». Пенсії за інвалідністю, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання після Чорнобильської катастрофи, не можуть бути нижчими за:

 8 208 грн – для осіб з I групою інвалідності,

 6 566 грн – з II групою,

 5 062 грн – з III групою та для дітей з інвалідністю.

Відповідно, до нових правил нараховуватимуть нове грошове забезпечення і військовослужбовцям.

Відтак, 100 тисяч гривень отримуватимуть ті, хто виконує бойові завдання безпосередньо на лінії зіткнення.  За роботу не «на нулі» нараховуватимуть  зарплату у розмірі 30 тисяч гривень.

Не отримають виплати для біженців у Польщі ті, які виїжджають із цієї країни на понад 30 діб.

Також з 1 березня 2023 року буде запроваджена оплата за проживання для тих українських біженців, які перебувають у колективних закладах розміщення більше 120 днів. Біженці з України покриватимуть 50 відсотків вартості проживання, але не більше 40 злотих на людину за добу.

оренда квартири Львів

Новини