З кондиціонером та Wi-Fі. На вулиці Львова виїхав вже 10-й трамвай «Електрон»

Фото: ЛМР

Десять нових низькопідлогових трамваїв уже курсують вулицями Львова. Цьому передувало 4 роки очікувань, адже Львів доєднався до проєкту «Міський громадський транспорт України» ще в 2020 році. Він передбачає надання Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) кредиту в розмірі 200 млн євро на удосконалення інфраструктури у 20 містах України.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Усі десять нових 5-секційних трамваїв львівського виробництва. Їх виготовляло підприємство-переможець відповідного тендеру «Електрон».

«Ці трамваї є високо класу: новітні, інвестиційні, технологічні, повністю оснащені кондиціонерами, в тому числі і нашого власного виробництва. Коштує один такий трамвай український на 30% дешевше, ніж імпортний. Всі показники відповідають європейським стандартам», – говорить голова правління «Концерн -Електрон» Юрій Бубес.

Поповнили трамвайний парк Львова 17-метровими «рогатими» завдяки підтримці Європейського інвестиційного банку, а саме кредиту у розмірі 17,5 млн євро.

«Це важливий і багато чим корисний проєкт. По-перше, ми маємо екологічно чистий транспорт. По-друге, я радий чути, що закупівля зроблена в Україні. Адже в Україні означає, що ви вже знайомі з європейськими стандартами, а це посприяє прийняттю України до Європейського Союзу», – голова регіонального представництва ЄІБ Жак-Ерік де Загон.

Фото: ЛМР

Усі трамваї адаптовані для людей з інвалідністю: низька підлога, широкі двері та сидіння.

«Якщо людина на кріслі колісному хоче вийти – вона натискає кнопку – це сигнал до водія. Відповідно він подається на монітор до нього в кабіну. Під’їжджаючи до зупинки, водій виходить, відкриває пандус на вулицю і людина по ньому з’їжджає», – пояснює працівниця «Львівелектротрансу».

У салоні нового транспорту є доступ до Wі-Fі та можливість підзарядити гаджет. Також ведеться відеоспостереження. Раніше ці трамваї їздили містом у межах випробувань.

«Нині вони вийшли на маршрути. Це великі трамваї. В першу чергу – це сполучення з Сиховом. Ну і будемо дивитись по ситуації, враховуючи час дня тому що трамваїв не буває забагато», – говорить голова Львівської тергромади Андрій Садовий.

Міська влада запевняє, що працюють і над модернізацією трамваїв, що вже курсують вулицями міста. Зокрема, аби була низька підлога, адже доступність громадського транспорту для людей з інвалідністю – пріоритет.

оренда квартири Львів

Новини