З контактним зоопарком і теплицями. У Львівській психіатричній лікарні запрацював Центр психосоціальної реабілітації

Фото: ЛОР

Терапія садівництвом та столярством. На базі Львівської обласної психіатричної лікарні запрацював новий простір нової психосоціальної реабілітації. Адже лікувати можна не лише пігулками, але й цікавим хобі.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Реконструкцію приміщень розпочали у вересні 2023 року. За цей час на території лікарні облаштували столярну майстерню, де пацієнти працюють з деревом. Тут проводять арттерапію, а полотна вивішують в картинній галереї.

Фото: ЛОР

У контактному зоопарку живуть дві свинки, козеня та баранчик. Пацієнти можуть дбати про тварин: годувати їх і таким чином відпочивати. У новоствореному просторі проводять майстер-класи зі садівництва. На території центру є три теплиці, де вирощують овочі і спортзал, куди ходять займатись пацієнти. Саме сьогодні тренажерах розігрівали м’язи наші військові.

«В центрі мені дуже подобається. Це дуже гарно, що є реабілітація. Військовому мало просто лежати в палаті і пити таблетки. Треба якусь розвагу, щоб мозок почав по-іншому думати, бо ми постійно думаємо про війну», – пояснює військовослужбовець, що проходить реабілітацію Ілля Білов.

На території центру діє крамниця, де продають вироби пацієнтів. Можна купити підсвічники, іграшки, ошатну вербу до великодніх свят, прикраси до волосся чи картини. Усі виручені кошти скерують на модернізацію лікарні.

Фото: ЛОР
Фото: ЛОР
Фото: ЛОР

«Ми сьогодні йдемо в сучасний європейський простір, де вже давно немає закритих кімнат, де люди сидять і очікують, коли в них пройде та чи інша хвороба. Сьогодні ми говоримо про те, що кожна людина, яка знаходиться тут, має можливість на реабілітацію», – говорить в.о. голови Львівської обласної ради Юрій Холод.

«На цей момент більше тисячі пацієнтів лікуються тут. Лікарня перевантажена в півтора рази. Кожен п’ятий пацієнт, який тут лікується зараз – військовослужбовець», – зазначає голова Львівської ОВА Максим Козицький.

Простір психосоціальної реабілітації створили за підтримки українсько-швейцарського проєкту «Психічне здоров’я для України». Йдеться про 10 млн грн.

оренда квартири Львів

Новини