З передаванням Львівського протезного Львівській міськраді варто почекати, – Степан Куйбіда

Фото: K.Baraniuk

Львівська  міська рада ініціювала передачу Львівського казенного експериментального підприємства засобів пересування і протезування (Львівський протезний завод) у комунальну власність. Там навіть створили  проєкт ухвали «Про надання згоди на прийняття у комунальну власність Львівської міської територіальної громади цілісного майнового комплексу». Однак, в  обласній владі у цьому вбачають загрози.

Про них в ефірі на «Першому Західному» розповів директор департаменту економічної політики Львівської обласної військової адміністрації Степан Куйбіда.

За його словами, наразі є більше запитань, аніж відповідей.  Зокрема, в міськради не має пояснень того, що там планується зробити чи який є план відновлення.

«Я є фанатом ТМО 1(територіальне  медичне об’єднанняред.). Я розумію важливість роботи, яку вони роблять. Їхній керівник – це точно людина, яка на своєму місці. Але чи треба їм давати в навантаження такий майновий комплекс, якщо можна, відповідно до нових протоколів, вирішити це питання суттєво меншою кількістю метрів, які точно, на мою думку, є в міськради», – переконаний Степан Куйбіда.

На його думку, питання функціонування цього заводу – це не питання власності державної  чи комунальної. Це питання менеджменту і того, як призначається керівник, як здійснюється господарська діяльність, як будуються плани. Щоб підприємство функціонувало треба вимагати від профільного міністерства , яке виконує функцію управителя, чіткої послідовної політики.

За його словами, якщо проаналізувати ринок протезних виробів, то там частка держави – 15-20 відсотків, все решта заповнене приватником.

«Якщо хтось хоче допомогти заводу, то дайте заводу замовлення і дозвольте йому працювати, а не просіть кудись його передати», – зазначає посадовець.

Він вважає, що якщо інвестор знайдеться, віддавати йому великі площі – необов’язково.

«Сучасні протоколи виробництва не говорять про те, що нам потрібні десятки тисяч метрів квадратних. На сотнях метрів можна повністю налагодити виробничий процес  абсолютно всього асортименту, який  необхідний буде нам в перспективі», – вважає Куйбіда.

У пояснювальній записці до проєкту ухвали йдеться про те, що у Національному реабілітаційному центрі «Незламні» відкрито майстерню з протезування та розпочато встановлення біонічних протезів кінцівок. Однак, з метою надання допомоги усім тим, хто постраждав внаслідок війни необхідно нарощувати виробничі потужності. Це можна робити на базі Львівського протезного заводу.

оренда квартири Львів

Новини