З переляком та вибитими вікнами. Львів’яни розповідають, як пережили ракетний удар по місту

Фото: ЛОВА

15 лютого львів’ян розбудив сигнал тривоги, а згодом і вибухи. Росіяни завдали ракетного удару по місту. Влучили у електропідстанцію у Львові. Вона повністю знищена. Ще одна ракета поцілила у землю між житловими багатоповерхівками. Вибуховою хвилею вибило вікна майже у 30 будинках на 5 вулицях.

Про те, як львівяни оговтуються від удару, йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Вулиця Наукова всіяна камінням. На неї крізь шибки дивляться мешканці, яким сьогодні пощастило вижити. Понад 400 вибитих вікон – це лише один з наслідків терористичних дій Росії проти України.

«Я не відійшла ще зараз. Я старенька. Мені 85 років. Я одна, сама в хаті була. Мені дуже було страшно», – говорить мешканка одного із постраждалих будинків Ольга Жук.

«Слуховий апарат у мене. Я погано чую. А сплю без нього Як гряхнуло. Я думаю: «Боже, що це таке?» А потім диван, як підскочить. Як землетрус якийсь», – пригадує мешканка одного з постраждалих будинків Людмила Коласа.

Людмила Коласа, скриншот з відео «Першого Західного»

На щастя, цього разу – без загиблих. Трьом людям на місці надали медичну допомогу. Та, як зізнаються самі мешканці, не всі вони під час тривоги були в укритті.

«Якийсь гвавт почула. Думаю: «Звідки це»? І підійшла прямо до вікна. Побачила спалах і гуркіт. Я перелякалась. Ковдру на себе і в коридор», – розповідає інша мешканка одного із постраждалих будинків Галина Плотнікова.

«Чув свист. Вибух один, вибух другий. Я туди подивитися, де вибух був, вертаюсь з лоджії… і тут якраз вибух», – пригадує мешканець одного із постраждалих будинків Ігор Петров.

Фото: ЛОВА

Коли вибухи стихли та вже пролунав відбій, люди беруть рукавиці, відра та лопати і починають прибирати. До одного з найбільш постраждалих будинків привозять плівку  та дерев’яні планки.

«Наляканий», «засмучений», «злий» – такі слова вчили у школі, яка постраждала внаслідок ракетного удару. На щастя, в цей момент діток не було. Але справжній жах пережив охоронець закладу.

«Каміння і така хвиля пройшлась. Все затремтіло.  Я чую, що зверху починає летіти каміння. Потім виключив сигналізацію, почав підніматись вже наверх, дивитись чи немає пожежі, і побачив ту всю катастрофу», – каже охоронець школи, що постраждала, Василь Петровський.

Фото: ЛОВА

Вкриті осколками дитячі малюнки, підручники та вибиті вікна. Лабораторію у школі довелося зачинити.

«На сьогодні ми навчання відмінили, але плануємо до завтра те все поприбирати. Дітей трошки «перетусити» між кабінетами. Закриємо цю частину, не будемо нікого пускати, поки будівельники всього не відновлять. В частині, яка не постраждала, продовжимо завтра навчання», – розповідає керуюча школи, що постраждала, Вікторія Христенко.

Загалом же руйнування зафіксували у двох школах та одному садочку. На ліквідацію наслідків ракетного удару міська влада обіцяє виділити кошти з резервного фонду.

«12 тисяч – вікно, 8 тисяч – двері. Плюс працюємо з благодійними організаціями тому, що деякі речі,  як місто, ми не можемо компенсувати. Головне, щоб ми всі ці наслідки оперативно ліквідували. Тому що – зима», – зазначає голова Львівської тергромади Андрій Садовий.

оренда квартири Львів

Новини