За донорство – квиток в театр чи музей. На Львівщині стартувала акція «Наповнення»

Фото: ЛОР

Здавай кров – наповнюйся культурою! У Львові стартувала акція з донування крові для потреб військових та важкохворих. Донори крові, які долучаться до акції «Наповнення», отримають можливість безкоштовно відвідати вистави, виставки, концерти, музеї, галереї Львова та області.

Про це повідомляє пресслужба Львівської обласної ради.

Донорство – нагода підтримати військових та людей, які борються з важкими недугами, а водночас і відкрити для себе щось нове та цікаве завдяки культурі.

«Наповнення» триватиме з 14 березня впродовж місяця. Ініціатива, яку започаткував Інститут стратегії культури за підтримки профільних управлінь області та міста, відбувається уже другий рік поспіль й об’єднує близько 40 закладів культури Львова та Львівщини.

За словами директорка департаменту культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірини Гаврилюк, усі обласні заклади культури охоче доєдналися до акції.

«Це чудова можливість долучитися до поповнення банків крові для потребуючих, особливо у такий важкий час і отримати бонус – відвідати та познайомитись ближче з нашими закладами і збагатитися духовно»,  – наголосила Ірина Гаврилюк.

Як зауважив член Опікунськоі ради Львівського обласного центру служби крові, депутат обласної ради Захар Миляник, минулоріч участь в акції взяли близько тисячі донорів.

«Приємно, що така ініціатива стає щорічною і все більше людей та закладів долучаються. Минулого року я став учасником програми та здав кров, планую і цього разу задонатити на потреби центрів крові. Бо наша кров допомагає вижити пораненим, і в такий спосіб ми також рятуємо життя», – сказав Захар Миляник.

У Львівському обласному центрі служби крові повідомили, що з початком повномасштабного вторгнення потреба є у всіх групах крові, особливо з резусом мінус. Відтак медики запрошують ставати донорами, приходити в пункти збору крові, яка дуже необхідна, особливо у військових шпиталях та наших лікарнях.

Усіх охочих здати кров запрошують приходити у Львівський Центр Служби Крові (Пекарська, 65) або у Міський банк крові (Миколайчука, 9).

Донором може стати кожна здорова людина у віці від 18 до 60 років, яка не має медичних та соціальних протипоказань. Напередодні та у день здачі варто обмежити вживання жирної, смаженої та молочної їжі. За 48 годин до донації не можна вживати алкоголь, а за дві години – палити. Лікарі закликають не приходити здавати кров, якщо відчуваєте нездужання. З собою обов’язково мати документ, який засвідчує особу.

Важливо: повторно здати кров особа може не раніше, аніж через 60 днів після попередньої процедури.

Сертифікати та квитки можна буде отримати одразу після здачі крові.

оренда квартири Львів

Новини