За минулий тиждень на Львівщині від COVID-19 померло троє людей, – лікар-інфекціоніст

Фото: DW

Коронавірус повертається. На Львівщині збільшується кількість хворих на коронавірусну інфекцію. Зокрема, минулого тижня від COVID-19 померли троє жителів області. Також кількість виявлених випадків зросла наполовину в порівнянні з тижнем раніше. Найчастіше вірус виявляли в літніх людей.

Про це в ефірі на «Першому Західному» розповів лікар-інфекціоніст Львівської обласної інфекційної лікарні Андрій Орфін.

«Якщо на початок січня до нас поступало до 4-5 пацієнтів в день. А на стаціонарі було до 30 осіб, то на сьогодні ми маємо майже 70 пацієнтів. З них 4 – в реанімаційному відділенні. Іє дані з лабораторного центру про те, що кількість хворих зросла в два рази. Якщо раніше ми виявляли 400 пацієнтів, то нині 900», – сказав лікар.

Однак, він зазначив, що зростання все одно не таке стрімке, як було в минулі роки, коли за добу до них потрапляло до 50 пацієнтів і більше. Але він радить не нехтувати протиепідемічними заходами, бо тенденція виглядає небезпечною. Крім того, статистика може показувати не зовсім точні дані, оскільки не всі звертаються до лікаря, а відтак, не потрапляють в офіційну статистику.

За його словами, найбільше хворих зараз у віковій групі 50-69 років. На другому місці – це пацієнти 70+. Летальні випадки найчастіше стаються у хворих старшій віковій групі через те, що багато супутніх хронічних захворювань.

Крім традиційних симптомів коронавірусної інфекції, таких як, підвищення температури, кашель, можуть бути і інші.

«Хворі поступають з розладами кишківника: діарея, нудота, блювання. Дуже багато пацієнтів має початок грипоподібний, з раптовою гарячкою, захриплістю голосу. Ускладнення залишаються, які були: пневмонії, ураження серцево-судинної системи, запалення серцевого м’язу», – говорить Андрій Орфін. Ще один цікавий симптом лікарі помітили в пацієнтів старшого віку: може з’явитись загальмованість, дезорієнтованість , що часто можуть сприйняти як підозру на інсульт.

Крім того, у поширеного зараз штаму коронавірусної інфекції  «Омікрон» помітили нову мутацію – підвид «Кракен». В Україні його зафіксували вже у чотирьох областях. Серед них сусідні з Львівською: Тернопільська та Закарпатська області. Він не викликає важкий перебіг хвороби, але має здатність швидко поширюватись.

оренда квартири Львів

Новини