За відсутність світловідбивальних елементів пішохода можуть оштрафувати – головний патрульний області

Фото:vsim.ua

Львівщина очолила антирейтинг за кількістю ДТП з дітьми. Про це повідомляє платформа відкритих даних Опендатабот. За вісім місяців цього року в області сталося 275 таких дорожньо-транспортних пригод, що на 12% більше, ніж в 2021 році.

Цюінформацію в ефірі програми «Головне за день на «Першому Західному» підтвердив начальник Патрульної поліції у Львівській області Андрій Крутень.

Він розповів, що і кількість травмованих збільшилась: в 2021 році це було 293 дитини, а в 2023 – вже 312 дітей. Так само в 2021 в ДТП загинуло 13 дітей, а в 2023 – вже 14. Більшість з тих, хто загинув чи постраждав, були пішоходами.

«Чому збільшується кількість? Тому, що це було літо і діти не перебували на навчанні. Крім того, не всі навчаються офлайн, а перебувають вдома. А якщо ми говоримо про багатоквартирні будинки, вони прилягають до доріг, тому є потенційна небезпека», – говорить головний патрульний Львівщини.

Тому батькам треба частіше розказувати дітям про правила дорожнього руху і показувати приклад, вважає він.

«Природньо, що діти не мають такого досвіду, щоб приймати правильні рішення для того, щоб зорієнтуватись в ситуації, яка відбулась. У зв’язку з рухливістю та імпульсивністю, діти часто вибігають на дорогу. І тут величезна відповідальність лежить саме на батьках. Вони мають наставляти, говорити з дітьми, щоб таких подій не відбувалось», – говорить Андрій Крутень.

Особливо актуальним це є зараз, в осінньо-зимовий період, коли швидко темніє і можливі нові блекаути.

Андрій Крутень, скриншот з програми

Подбати батьки мають і про світловідбивальні елементи на одязі не тільки дітей, але і своєму.

«Це не обов’язково мають бути світлоповертальні елементи на зовнішньому одязі, це можуть бути і мобільні телефони, де можна включити ліхтарик. Це може бути і дзеркало, яке світло повертає, світлий одяг та інші предмети, які дозволять ідентифікувати пішохода на дорозі», – говорить керівник патрульної поліції Львівщини.

Він підкреслює, що сьогодні існує відповідальність за відсутність світловідбивальних елементів на пішоході. На сьогодні ця відповідальність передбачена статтею 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що означає штраф у розмірі 255 гривень.

«Якщо особа знаходиться на проїжджій частині, а це визначена ділянка, згідно з правилами дорожнього руху, і в неї немає світлоповертальних елементів, то в такого пішохода наявні ознаки адміністративного правопорушення», – зазначає Андрій Крутень.

оренда квартири Львів

Новини