Захід України можуть накрити «парасолькою НАТО» – генерал-майор запасу СБУ

Фото: top.today.ua

НАТО розглядає можливість збиття російських ракет поблизу своїх кордонів. Зокрема, заступник міністра закордонних справ Польщі Анджей Шейна розповів, що в Альянсі аналізують різні концепції. Одна з них – це збиття ракет, коли вони знаходяться дуже близько до кордону НАТО.

Генерал-майор запасу СБУ, експерт з питань національної безпеки Віктор Ягун вважає, що на Заході все ще не подолали страх перед російським агресором, тому не поспішають реагувати на російські провокації. Але заліт російської ракети на територію Польщі таки може мати позитивні наслідки для України.

Про це він розповів в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному».  

«В нас в 2014 році я бачив людей, які не готові були відкривати вогонь по противнику, навіть розуміючи, що перед тобою стоять вороги. Це психологічний бар’єр, який Україна вже пройшла. Ми розуміємо, хто ворог і як його вбивати. Країни НАТО досі не пройшли цю межу. І я боюсь, що ця межа може бути перейдена лише тоді, коли безпосередньо почнуться бойові дії або ракета ворога кудись влучить.

В турків такої дилеми нема, бо вони постійно воюють, як на внутрішньому, так і на зовнішньому фронті. Тому вони, не задумуючись, збили російський літак», – говорить Віктор Ягун.

Віктор Ягун, скриншот з відео «Першого Західного»

У випадку з російською ракетою, яка на 39 секунд залетіла до Польщі, все обернулось дипломатичним  скандалом. Через те, що російський посол не відреагував на виклик польського МЗС, тепер стоїть питання про відкликання російського та польського послів.

На думку експерта, цей дипломатичний скандал може призвести до того, що частину заходу України накриють «парасолькою НАТО», оскільки такі дискусії вже почались.

оренда квартири Львів

Новини