Західні Балкани готові зробити свій внесок у боротьбу з РФ  – прем’єр-міністр Албанії

Фото: Euractiv

Західні Балкани готові зробити свій внесок у боротьбу з Росією на тлі європейських і західних затримок і обмежень щодо допомоги.

Про це заявив прем’єр-міністр Албанії Еді Рама в інтерв’ю напередодні візиту президента України Володимира Зеленського в країну, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Euractiv.

Рама додав, що роль Західних Балкан стає ще більш важливою для ЄС, оскільки вони починають розуміти це перед обличчям спільного ворога Владіміра Путіна.

«Настільки ж, наскільки ми потребуємо вас, ви потребуєте нас. Чому? Перш за все, для того, що для вас найдорожче – для безпеки», – сказав він.

Зеленський прибув до Тирани на саміт Україна-Південно-Східна Європа, який відбудеться в середу (28 лютого), а наступного дня відбудеться саміт лідерів ЄС-Західні Балкани, на якому, як очікується, основна увага буде приділена новому Плану зростання і стабільності ЄС.

Відповідаючи на запитання, що може запропонувати Тирана на тлі «втоми» України, проблем із досягненням консенсусу на рівні ЄС щодо фінансування, невиконання зобов’язань з постачання боєприпасів, нерішучості щодо деяких форм військової підтримки, а також різних вето та затримок, Рама закликав Захід відповісти за поточний стан справ.

 «Кожен повинен виконати свої зобов’язання», – сказав він.

Прем’єр-міністр Албанії сказав, що він не вірить, що саміт і залучення регіону змінять темп розвитку подій для всієї демократичної спільноти, але він не буде недооцінювати внесок і вплив, який вони можуть мати.

«Ми робимо свою роботу», – додав він.

У саміті візьмуть участь регіональні лідери з Сербії, Косово, Чорногорії та Північної Македонії, хоча прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс не буде присутній, натомість надіславши «представника на низькому дипломатичному рівні».

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 19 січня провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою.

Під час розмови Зеленський подякував Албанії за чітку позицію щодо російського вторгнення в Україну, підтримку в Радбезі ООН, а також оборонну й політичну підтримку.

оренда квартири Львів

Новини