Захист від радіації. У МОЗ пояснили, коли потрібна йодопрофілактика

Фото: Uatom.org

Президент Володимир Зеленський заявив, що Росія ймовірно готує теракт на Запорізькій атомній станції. У Центрі громадського здоров’я та Міністерстві охорони здоров’я наголошують, що завчасна йодна профілактика шкідлива для здоров’я.

Зазначається, що відповідно до наказу МОЗ від 09.03.2021 № 408 «Про затвердження Регламенту щодо проведення йодної профілактики у разі виникнення радіаційної аварії», йодна профілактика здійснюється лише після офіційного оповіщення і полягає у введенні в організм людини препаратів стабільного йоду в разі радіаційної аварії та за умови впливу на людину радіоактивних ізотопів йоду.

«Важливо дотримуватися вказівок Центру громадського здоров’я та місцевої влади і чекати офіційних повідомлень на їхніх сторінках, а не здіймати паніку. Безпідставна йодна профілактика шкідлива для вашого здоров’я».

Регламент йодної профілактики у разі виникнення радіаційної аварії визначає такі вікові групи і дозування препарату стабільного йоду (калій йодид):

  • діти до 1 місяця (немовлята й діти, які перебувають на грудному вигодовуванні) – 16 мг;
  • діти від 1 місяця до 3 років – 32 мг;
  • діти від 3 до 12 років – 62,5 мг;
  • підлітки від 13 до 18 років, дорослі до 40 років, вагітні та матері, які годують груддю – 125 мг.

У МОЗ звертають увагу, йодид калію слід приймати після їжі та лише після офіційного оповіщення про радіаційну аварію і необхідність йодної профілактики.

Дорослим старше 40 років йодна профілактика зазвичай не потрібна. При потребі її здійснюють одноразово, разом з тим нераціональне приймання препаратів йоду може призвести також до негативних наслідків.

оренда квартири Львів

Новини