Законопроєкт про мобілізацію: на ухилянтів чекатиме арешт коштів та заборона керувати авто

Фото ілюстративне: ЗСУ

В оновленому законопроєкті про мобілізацію, який Кабмін затвердив та вніс до Верховної Ради 30 січня, пропонується запровадити заходи впливу на ухилянтів, які можуть бути застосовані за рішенням суду.

Про це йдеться в законопроєкті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», пише Українська правда.

Згідно з документом, територіальний центр комплектування та соціальної підтримки має право звернутись до суду, якщо чоловік протягом 10 днів з часу отримання відповідної вимоги не з’явився до ТЦК або дипустанови за кордоном.

Відповідно, за рішенням суду після звернення ТЦК передбачено:

  • тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України – на строк до виконання зобов’язань за такою вимогою;
  • тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами;
  • Накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться на рахунках та на зберіганні у банках чи інших фінансових установах, небанківських надавачах платіжних послуг, або на електронні гроші, що зберігаються на електронних гаманцях в емітентах електронних грошей, на рахунках у цінних паперах у депозитарних установах.

У той же час вимога буде вважатися відкликаною у разі:

  • Виконання громадянином обов’язку (обов’язків), зазначеного у вимозі;
  • Прибуття громадянина до ТЦК, керівник якого видав вимогу, або закордонної дипустанови, якщо громадянин знаходиться за кордоном;
  • Рішення суду щодо незадоволення вимог ТЦК.

Нагадаємо, 30 січня Кабінет міністрів затвердив та вніс до Верховної Ради оновлений законопроєкт про мобілізацію. «Коментарі та зауваження до законопроєкту враховані спільно з Генеральним штабом, урядом та народними депутатами. Цей законопроєкт визначає прозорі правила мобілізаційного процесу, а також необхідне врегулювання прав військовослужбовців та військовозобовʼязаних», – зазначили в Міноборони.

оренда квартири Львів

Новини