ЗУ про ветеранську політику плануємо винести на голосування в травні – заступниця міністра у справах ветеранів

Фото: Reuters

У Міністерстві у справах ветеранів України працюють над новим законом «Про основні засади державної ветеранської політики».  Там вже підготували ряд документів щодо переходу ветеранів від військової служби до цивільного життя. Закон передбачатиме визначення правового статусу ветеранів, членів їхніх сімей та членів родин загиблих (померлих) ветеранів, встановлюватиме єдину систему підтримки.

Про те, коли буде готовий новий закон, в спецпроєкті «Першого Західного» – «Війна змінила мою сім’ю» розповіла заступниця міністра у справах ветеранів Оксана Сивак.

«Закон має бути скерований на гідне повернення наших ветеранів додому. Ветеранська політика наскрізна. Коли ми про неї говоримо, ми маємо на увазі задіяність всіх міністерств, центральної влади, органів виконавчої влади на регіональному рівні, а також залучення громад. Тому що саме в громади люди будуть повертатись.

Мета цього закону – відпрацювати процедури так, щоб кожній людині, ветеранам, членам їхніх сімей було зрозуміло, які саме послуги вони можуть отримати, де і хто за це відповідає. Тому ми зібрались з міністерствами і поділили зони відповідальності і зараз ми це прописуємо», – пояснює Оксана Сивак.

Скриншот з відео «Першого Західного»

Вона наголошує, що «теперішні ветерани – це не про пільги, а про можливості». І їх реінтеграція у  суспільство – це важкий шлях тому, що треба індивідуально підходити до захисників, бо кожен з них буде потребувати різних послуг.

«Сім’я є тим механізмом, який буде включений в цю реінтеграцію. І саме в засадах цієї ветеранської політики ми говоримо, як про державний, так і громадський рівень. На рівні держави мають бути створені інструменти, механізми. Але вони мають бути зрозумілі і виконуватись громадами. Ми хочемо, щоб вони були готові до прийому наших героїв. Ми вже маємо ветеранів, але з часом, після нашої перемоги, їх буде ще більше. Тому цей механізм має працювати і бути дуже прозорим», – говорить віцеміністерка.

 За її словами, до травня законопроєкт про ветеранів вже має бути готовим. Всі міністерства вже мають напрацювання і за два-три тижні планують організувати дискусії щодо цього з громадськими організаціями, ветеранами.

оренда квартири Львів

Новини