Замінивши Шойгу на економіста, Путін готується до довгої війни – військовий експерт 

Фото: news.telegraf.com.ua

В РФ тривають кадрові перестановки. Замість Сергія Шойгу керувати Міноборони поставили Андрія Білоусова, який був першим заступником голови уряду РФ. В той час, як секретар РНБО РФ і колишній керівник ФСБ Микола Патрушев позбувся своєї посади і став просто радником Путіна.

Про ймовірну мету таких перестановок в програмі «Головне за день» на «Першому Західному» розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

«Щодо Шойгу.  Я не поділяю думку, що для нього це фінал і фіаско. Зрештою, його перевели на іншу посаду. На відміну від того ж Патрушева, якого просто звільнили та й все. Син його залишається, буде віце-прем’єром. Хоча це теж питання – де йому було краще: міністерська посада чи віце-прем’єр без міністерства.

Але треба звернути ще на такий момент. Борис Ковальчук, син Юрія Ковальчука, саме той, який рекомендував Шойгу заступника Іванова, якого «взяли» за корупцію, отримав посаду голови Рахункової палати. Шойгу також не звільнений. ФСБ-шники на чолі з Патрушевим не прагнули цього, бо в Шойгу вбачають конкуренцію. Тому цікаво, яким буде хід Патрушева. Не думаю, що він з цим змириться. І ми маємо в цьому бути зацікавлені, бо це посилить внутрішню боротьбу між ними у складі так званих російських еліт», – переконаний Олександр Мусієнко.

А от те, що посаду міністра оборони у РФ зайняла цивільна людина, а за їхнім законодавством це мала би бути військова особа, наводить експерта на певні роздуми. Він вбачає в цьому дві причини.

«Якби там не було, але попри значні кошти, які російський бюджет виділяє на оборонку, ресурсів стає менше і ними треба розпоряджатись ефективніше, економніше. І тому вони назначили економіста. Але з іншого боку, можливо, це пов’язано із довгостроковим плануванням для того, щоб вести війну довго і накопичувати ресурси. Але тут лише час покаже, рано говорити який це буде міністр», – вважає експерт.

оренда квартири Львів

Новини