Заповнюючи декларацію, можна отримати податкову знижку – представник ДПС

Фото: slovoidilo.ua

В Україні триває кампанія декларування доходів, отриманих в 2023 році. Деякі категорії платників податків, заповнюючи декларацію, можуть отримати податкову знижку.  

Хто на неї може претендувати та як її отримати – в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному»  розповів начальник управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС у Львівській області Володимир Коваль.

«Це дуже популярний сервіс. Якщо ви навчаєтесь чи ваші діти, чи члени сім’ї першого ступеня спорідненості, тоді є право на податкову знижку. Держава не тільки збирає кошти в бюджет, але частину сплачених податків повертає. Але хочу зазначити, що особа може повернути податків не більше, ніж вона заплатила в бюджет.

Ви навчаєтесь чи маєте витрати, пов’язані з навчанням. Закінчився рік, ви берете документи про оплату, договір з вишу, паспорт, банківські реквізити, приходите в податкову інспекцію чи заповнюєте в електронному сервісі. Ця декларація приходить до податкової служби і впродовж 60 днів на свій картковий рахунок ви отримаєте суму коштів у вигляді податкової знижки. Якщо говорити абсолютно, то вам буде повернуто 18 % від вартості навчання», – зазначає податківець.

Отримати податкову знижку зможуть і батьки, якщо діти ходять в приватний шкільний чи дошкільний заклад, але за певних умов.

Володимир Коваль, скриншот з відео «Першого Західного»

«Цей навчальний заклад обов’язково має бути ліцензованим. Ще один момент. Законодавець передбачив, що відшкодовуються у вигляді податкової знижки тільки навчальний процес. Багато освітніх закладів створюють багато супутніх послуг: довезення до школи, гуртки, харчування. Ці речі не повертаються. Повертаються гроші лише за освітній процес. Тому, коли ви віддаєте свою дитину в приватний садочок чи школу, ви повинні цей момент одразу зазначити: у вас має бути оплата окремо за освітній процес, а окремо за супутні послуги», – пояснює Володимир Коваль.

Право на податкову знижку мають також внутрішньо переміщені особи, якщо платять за оренду житла або громадяни, які сплачують іпотеку.  

Водночас нині майже не надаються податкові знижки на медичні витрати. Як пояснює Володимир Коваль, ці норми набудуть чинності з прийняттям закону про медичне страхування.

Податківець також зазначає, що наразі жителі Львівщини активніше користуються податковою знижкою, аніж декларуванням доходів. Також він нагадує, що якщо мешканці декларують доходи до 1 травня, тоді правом скористатись податковою знижкою можна протягом всього року.

оренда квартири Львів

Новини