Запрацювала перша нитка водогону, який почали будувати після підриву Каховської ГЕС

Фото: Мінрозвиткугромад

У понеділок запрацювала перша нитка на ділянці «Інгулець – Кряжеве» магістрального водогону, який почали будувати на третій день теракту на Каховській ГЕС. Вона дозволить забезпечити доступом до води близько 25% населення Кривого Рогу.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Зазначається, що задля запуску першої ланки вода з річки Інгулець подається насосною станцією до підземного трубопроводу. Далі відкритим каналом потрапляє до Південного водосховища та подається мешканцям Кривого Рогу. Цей процес триватиме до 10 днів.

У цілому ланка «Інгулець – Кряжеве» складається з чотирьох ниток, запуск решти трьох має відбутись на початку осені.

В міністерстві наголошують, аби забезпечити максимальну прозорість реалізації проєкту, на кожній ділянці будівництва залучені інженери-консультанти та незалежний технагляд.

«Важливо, що Україна має підтримку міжнародних партнерів, які розуміють масштаб та важливість проєкту та допомагають його впровадити», – зазначив віце-прем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Загалом, через російський теракт на Каховській ГЕС перебої з водопостачанням мають близько мільйона українців. У деяких населених пунктах воду підвозять цистернами, питну воду люди купують в пляшках.

Нагадаємо, проєкт магістрального водогону складається з трьох ділянок загальною протяжністю майже 150 км. Попереду – запуск ще двох ділянок «Марганець – Нікополь – Покров» (довжина 40,9 км) і «Запоріжжя – Томаківка – Марганець» (76,7 км).

оренда квартири Львів

Новини