Засновник «Домівки врятованих тварин» в ефірі «Першого Західного» розповів, що буде далі з притулком

Фото: Р. Балук

«Домівки врятованих тварин» – на межі закриття і  потребує допомоги. Напередодні її керівник Орест Залипський оголосив про закриття притулку. Причиною такого рішення стали борги та брак грошей на утримання тварин. Але після заяви про закриття допомогти притулку зголосилось чимало небайдужих львів’ян.

Про те, що буде далі з притулком,  в програмі розповів еколог, зоозахисник, засновник БФ «Домівка Врятованих Тварин» Орест Залипський.

«На сьогодні ми закрили борги по ветеринарній клініці – це 260 тисяч гривень і  по харчуванню для хижих птахів – це 79 тисяч гривень. Залишилось ще закрити борги по заробітній платі, витратах на медпрепарати. Ще по будматеріалах у нас є борг. Але найбільший по ветклініці – ми зараз закрили», – пояснює зоозахисник.

Вже більше року притулок – на межі виживання. Донати щомісяця все менші і менші і ситуація з утримання «Домівки…» стає все критичнішою. Тому вже пів року, зі слів Залипського, в прихистку  роздумують над закриттям, бо без фінансування будуть погіршуватися умови перебування тварин і він просто «перетвориться на гицлярню».

Але після того, як засновник «Домівки врятованих тварин» опублікував допис про закриття, до них почали масово дзвонити небайдужі львів’яни з пропозицією допомогти.

«Але на сьогодні цей спалах вже падає. Ми бачимо по кількості донатів. Якщо за два дні ми назбирали 260 тисяч грн і закрили борг, то зараз їх все менше і менше стає. Сьогодні ми мали зустріч з містом (представниками Львівської міської ради-ред.). До середи ми напрацьовуємо пропозиції щодо того, чим нам може допомогти місто. Ми хочемо знайти стабільність у фінансуванні, бо за кілька місяців це знову накопичиться і буде така сама проблема», – каже Орест Залипський.

На його думку, міська влада не захоче перетворити притулок на комунальне підприємство Львова під час війни, бо це великі витрати, але допомогти фінансово місто могло б.

«Якщо би місто нас підсилило ставками для працівників, якимось частковим покриттям ветеринарних послуг чи ліків, тобто, якщо вони зменшать кількість наших витрат – це вже значно нам допоможе. Якщо так не вийде, то ми не зможемо працювати якісно, а ми не хочемо перетворитись на притулок, з якого ми привезли кіз, де жорстоко поводяться з тваринами. В Україні є багато притулків, але не у всіх притулках тваринам добре», – наголошує Залипський.

А поки в «Домівці…» шукають шляхи для вирішення фінансових проблем, там анонсують мегабарахолку на порятунок притулку.  25-26 травня з 12:00 до 19:00 на території Домівки за адресою: вул. Олекси Довбуша 24, відбудеться розпродаж одягу, аксесуарів, книжок, смаколиків, виробів ручної роботи. Гроші, зароблені на барахолці, підуть на закриття боргів та нагальних потреб «Домівки врятованих тварин».  

оренда квартири Львів

Новини