Заступник голови Львівської громади розповів «Першому Західному», що буде далі з територією ЛАЗу

Фото: zunr.eu

Нещодавно у компанії «Львівські автобусні заводи» в межах санації з’явився новий власник. Ним стала компанія івано-франківського забудовника «Львівінвестактив» Андрія Луцького. Про це повідомляється в судовому реєстрі. Нагадаємо, Львівський автобусний завод приватизували в 2001 році. Понад 70% акцій викупили люди, пов’язані з росіянином Ігорем Чуркіним. Після приватизації завод почав занепадати і згодом його майно почали розпродувати.

Про те, яка доля чекає на територію площею 56 гектарів,  в програмі розповів перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

«Львів потребує свого виробника трамваїв, тролейбусів, автобусів. Якщо говорити своїми словами, то виглядає на те, що Чуркін (колишній власник-ред.) колись купував ЛАЗ, щоб його знищити. Тому було багато різних ініціатив, щоб відновити там виробництво тому, що воно для міста потрібне. Ми робили все необхідне, щоб тут був свій виробник. І ми дякуємо «Електрону», який став достатньо конкурентним і почав вигравати міжнародні тендери. Чому це важливо для міста? Бо попри нову продукцію, як наприклад, зараз ми отримали 10 нових трамваїв «Електрон», це так само велика кількість податків в місцевий бюджет і це є робочі місця», – стверджує Андрій Москаленко.

Новий власник, за його словами, це компанія, яка займається будівництвом. Представники міста вже зустрічались з її керівництвом і озвучили позицію міста. Вона була прийнята на засіданні виконкому ще 10 років тому. Її суть полягає в тому, що територія ЛАЗу може використовуватись для виробництва, для громадської забудови, освіти, науки. Але в жодному випадку, не для житлової забудови. Навіть зараз там є різні виробництва. Починаючи з лютого 2022 року, туди релоковувались деякі підприємстві зі сходу.

«З боку міста були прийняті всі необхідні документи, зокрема, рішення виконкому про те, що містобудівні умови та обмеження на житлову забудова там не можуть видаватись, згідно з чинним законодавством. І визначено, що саме місто там бачить. 

Ця територія  має дуже складну історію. Там було дуже багато об’єктів і юридичних осіб. Тому для нас стало позитивною новиною, що там з’явився один власник, з яким можна говорити», – водночас зазначає перший заступник голови Львівської громади.

Він каже, що місто буде переконувати нового власника облаштувати там виробництво, бо для цього є всі передумови.  Передовсім тому, що через війну міста України потребують більше громадського транспорту. А ця територія призначена для такого виробництва. Зокрема, там збережені спеціальні виробничі крани, які є дуже коштовними.

«Наше завдання – показати, що в нас, по-перше: вже прийняте рішення про те, що там може бути. Друга річ: сьогодні місто має запит для виробництва власної продукції. І третя річ: сама територія.

Поруч є католицький університет з акселератором, інкубатором щодо розвитку стартапів.  Поруч є територія, яку планував ІТ-Кластер розвивати як ІТ-парк. Ще далі на території колишньої колонії SoftServe планував робити офісні центри. ЛАЗ опиняється майже в серці цієї території. Якщо би це все вибудувати в інноваційно-виробничу частину, то це цілком могла би бути така «Кремнієва долина» Львова. З виробництвами, освітньої складової. Тому, це те, на що ми будемо робити ставку», – наголошує Москаленко.

оренда квартири Львів

Новини