Заступник міністра сільського господарства Польщі приїхав з перевірками на кордон з Україною

Фото: Міністерство сільського господарства Польщі, Твіттер

Заступник міністра сільського господарства Польщі Міхал Колодзєйчак другий день поспіль вирушає наглядати за перевіркою сільгосптоварів, які ввозяться з України.

Про це повідомляє RMF24, пише «Європейська правда».

У своїх соцмережах Колодзєйчак заявив, що у неділю їде з перевірками на КПП Ягодин-Дорогуськ, тоді як у суботу цілий день провів з перевірками у Грубешуві.

«Сьогоднішній прикордонний контроль є результатом конкретних вказівок: нульова толерантність до будь-яких порушень. Я буду стояти на сторожі польських фермерів і виробництва польських продуктів харчування. Ніхто не матиме жодних сумнівів, що наш ринок добре захищений. Прем’єр-міністр Дональд Туск чітко дав зрозуміти: ніхто не повинен мати ані найменшого сумніву, що заборонені українські товари потрапляють до Польщі», – підкреслив Колодзєйчак.

Він також опублікував фото замороженої малини, яку розвернули на кордоні, супроводивши це коментарем, що висновком може бути тільки ембарго на українську заморожену малину, якої, за його словами, у 2023 році до Польщі ввезли понад 60 тисяч тонн.

Поїздки заступника міністра відбуваються на тлі протестів польських фермерів, які невдоволені пропозицією Єврокомісії ще на рік продовжити призупинення імпортних квот і мит для українського експорту до ЄС.

Міністр сільського господарства Чеслав Сєкєрський зі свого боку заявив, що спробує запобігти новим блокадам доріг протестуючими фермерами шляхом переговорів з ними. Він оголосив, що у понеділок поїде на КПП з Україною і подивиться, як проходять перевірки, а на вівторок планується зустріч з організаціями аграріїв.

«Ми хочемо знати головні вимоги фермерів: чи питання до зниження прибутків, чи до регулювань за «Європейським зеленим курсом», чи справа у напливу товарів. І ми ведемо двосторонні переговори з Україною», – сказав він.

оренда квартири Львів

Новини