Завдання інтелектуалів – написати нове майбутнє України. Про це говоритимуть на Lviv BookForum – Олександра Коваль
- Середа, 04 жовтня 2023
Сьогодні, 4 жовтня, у Львові стартує ювілейний 30-й Книжковий форум Lviv BookForum. Вперше цього року він відбуватиметься на новій локації – поруч з Центром архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа». Події відбуватимуться як наживо, так і онлайн.
У програмі заплановано понад 150 презентацій, дискусій, зустрічей з авторами, книжковий ярмарок. Цього року головною темою форуму є «Перепис майбутнього». Майбутнє України після війни, яким його бачать люди.
Про що ця тема – в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» розповіла засновниця Книжкового форуму, а нині директорка Українського інституту книги Олександра Коваль.
«Тема – надзвичайно цікава і актуальна тому, що і зараз, під час повномасштабної війни і після, нам треба буде переосмислити своє подальше життя. І по-перше: зафіксувати все, що з нами трапилось зараз, всі воєнні злочини. Зробити так, щоб покарання стало невідворотним. І головне – написати наше майбутнє, створити нову історію для наших дітей. Це є головне завдання інтелектуалів і в цьому я бачу велику місію Форуму. Піднімати ті важливі теми, які ще не проговорювались. Для цього збираються люди не тільки з України, а й з інших країн світу. І тому сподіваюсь, що ці дискусії будуть цікавими», – говорить Олександра Коваль.
Заходи основної програми будуть транслюватися онлайн. А заходи, які формують самі видавці, відбуватимуться в різних локаціях в центрі Львова і будуть наживо.
Говоритимуть видавці на форумі і про те, чи відчули вплив закону про заборону ввезення та розповсюдження російської книжки, який цього року підписав президент України. Олександра Коваль говорить, що «сірий» імпорт російських книжок все ще існує, але його небагато.
«Наш ворог підступний навіть в тому, що він робить з книжками. Росіяни почали реєструвати видавництва в країнах Балтії, тому книжки, які питомо є російськими, можуть потрапляти звідти. Чи зі Сходу, Казахстану, Туреччини. Тому треба бути дуже пильними і слідкувати за цим. Я вважаю, що нормальні мережі не мали би їх брати в розповсюдження. Але такі книжки в Україні масово продаються на різних Marketplaces. Там може траплятись така контрафактна продукція. Тобто, обіг такої російської продукції ще є, але він набагато менший, ніж був раніше», – говорить директорка Українського інституту книги.
Новини
- Сьогодні
- 20 Грудня
- Більше новин