Через індексацію пенсії українців з 1 березня підвищаться на 8% – представниця Пенсійного фонду

Фото: slovoidilo.ua

З 1 березня в Україні відбудеться індексація пенсій. Вона торкнеться понад 10 млн українців. Як пояснили в Кабміні, розмір індексації обчислювали на базі остаточних офіційних показників розвитку економіки у 2023 році: інфляція у розмірі 5,1%; зростання середньої заробітної плати, з якої сплачено страхові внески – 7%. А отже, зростання пенсій перекриє зростання цін за 2023 рік.

На скільки і кому підвищать пенсійні виплати – в програмі розповіла заступниця начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Руслана Іванкова.

За її словами, пенсії підвищують на 7,96%.

«Підвищується не сама пенсія, як хочуть наші пенсіонери. А підвищується показник середньої заробітної плати в Україні, з якої обчислюється пенсія. Тобто, цей показник середньої зарплати збільшується на майже 8%. А тоді задіються відповідний механізм: у кожного є свій коефіцієнт заробітної плати, є індивідуальний коефіцієнт трудового стажу, і в поєднанні з отим підвищеним показником середньої заробітної плати в Україні, обчислюється новий березневий розмір пенсії», – пояснює посадовиця.

Вона зазначає, що для осіб, які досягли 65-річного віку і мають стаж: жінки – 30 років, а чоловіки – 35 років, мінімальна пенсійна виплата зросте на 250 гривень – до 3370 гривень. Для тих, яким виповнилось 80 років і у них наявний стаж: 25 – у чоловіків і 20 – у жінок, мінімальний розмір пенсії також становитиме 3370 гривень.

Водночас, за її словами, не відбудеться індексація пенсій у працівників прокуратури та суддів.

«Усіх інших категорій пенсіонерів індексація стосуватиметься. Навіть для тих, яким призначалась пенсія в 2023, 2022 році, де оцей показник середньої зарплати є вищий, все одно урядовою постановою передбачено, що мінімальна пенсійна доплата становитиме 100 гривень. Тобто, не менше, як 100  і не більше, як 1500 тисячі гривень», – говорить Руслана Іванкова.

оренда квартири Львів

Новини