Завтра графіки відключення будуть діяти цілодобово

Фото: Інтерфакс-Україна

Завтра, 2 липня, обленерго будуть задіювати три черги відключень одночасно упродовж всієї доби.

Про це повідомляє «Укренерго».

Причина – значне зростання енергоспоживання через спеку

Актуальні графіки погодинних відключень можна дізнатись на сайтах обленерго та на їхніх сторінках у соцмережах. Українців також закликають споживати світло електроенергію економно

​​На зростання тривалості відключень упродовж останніх днів вплинули одночасно кілька факторів, в інтерв’ю «Українській правді» заявив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький. За його словами, зараз одночасно збіглись 4 чинники, що суттєво впливають на ситуацію в енергосистемі.

«Обстріли тривають. І відбуваються, на жаль, досить регулярно. Також – це спека. І той факт, що надворі така висока температура, він впливає на збільшення споживання. У нас зараз середнє споживання за добу суттєво є вищим, за те, що було 2-3 тижні тому. Третій фактор, який треба відзначити, це те, що у наших сусідів, в європейських країнах, також у зв’язку з цією спекою і збільшеним споживанням – знижені можливості ділитися з нами електроенергією. Тобто імпорт електроенергії з європейських країн зараз, скажімо так, не перебуває на максимальних позначках через те, що у сусідніх країнах немає багато вільного ресурсу для того, щоб його експортувати в Україну і допомогти тим самим збалансувати українську енергосистему. Ну, і продовжується літня ремонтна кампанія на досить великій кількості електростанцій. Ця ремонтна кампанія потрібна для того, щоб ми взимку мали максимум можливої доступної потужності наших електростанцій, зокрема – атомних», – зазначив Кудрицький.

оренда квартири Львів

Новини