Заява, що нападники на «Крокус» прямували до Білорусі, може мати руйнівні наслідки для Лукашенка – ISW

Фото: Радіо Свобода

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) проаналізували заяви лідерів Білорусі та Росії з приводу атаки на московський «Крокус Сіті Холл».

Про це йдеться у звіті ISW, пише Українська правда.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що нападники на «Крокус Сіті Хол» спочатку втекли до Білорусі, а не до України, прямо підриваючи наратив Кремля про причетність України, можливо, щоб уникнути запитань про те, чому нападники прямували передовсім до Білорусі.

У звіті зазначають, що у Лукашенка «дуже мало очевидних стимулів брехати про факти нападу таким чином».

Разом із тим зазначають: «Припущення про те, що нападники прямували до Білорусі, ймовірно, щоб знайти там притулок, може мати руйнівні політичні наслідки для Лукашенка і його режиму, оскільки підніме питання про те, чому вони думали, що в Білорусі їм буде безпечніше, і хто, на їхню думку, міг би їх там прийняти».

Тому Лукашенко, можливо, хотів запобігти суперечкам про гіпотетичні зв’язки нападників з Білоруссю, заявивши, що білоруські сили відіграли важливу роль у їхньому арешті. Хоча заява Лукашенка підриває усталений наратив Кремля, вона зменшує його вразливість перед спробами Кремля використати непублічну інформацію про початкові плани втечі нападників для тиску на нього в майбутньому.

Правитель Кремля Володимир Путін та інші російські посадовці, схоже, намагаються підтримувати послідовну риторичну лінію щодо нападу на «Крокус», що свідчить про те, що влада РФ ще не до кінця зрозуміла, як узгодити свої інформаційні операції з реальністю провалів розвідки та правоохоронних органів.

Ключові висновки ISW за 26 березня:

Лукашенко заявив, що нападники на російський «Крокус» спочатку втекли до Білорусі, а не до України, прямо підриваючи наратив Кремля про причетність України, можливо, для того, щоб уникнути питань про те, чому нападники попрямували саме до Білорусі.

Путін та інші посадовці Кремля, схоже, намагаються підтримувати послідовну риторичну лінію щодо нападу на «Крокус», що свідчить про те, що Кремль ще не до кінця зрозумів, як узгодити свої інформаційні операції з реальністю провалів розвідки та правоохоронних органів.

Російські чиновники пропонують дієві, але, швидше за все, непрактичні рішення у відповідь на емоційні вигуки про відплату у зв’язку з атакою на «Крокус».

Конституційний суд Молдови 26 березня скасував рішення про заборону пов’язаної з Кремлем партії «Шор», що, ймовірно, дозволить проросійським молдовським акторам консолідуватися навколо цієї партії та не зважати на її попередню заборону.

Українські офіційні особи заявили 26 березня, що українські сили успішно завдали удару у ніч з 23 на 24 березня по українському кораблю, захопленому російськими силами в 2014 році.

Окремі розслідування, проведені західними ЗМІ, виявили, що російські війська можуть використовувати термінали Starlink в Україні.

Нещодавно російські війська здійснили підтверджене просування поблизу Кремінної та Бахмута.

За повідомленнями, російські військові почали набір особового складу для поповнення нещодавно реформованого Ленінградського військового округу (ЛВО).

оренда квартири Львів

Новини